- Деталі
- Перегляди: 3581
Президент України П. Порошенко Указом №458/2017 від 29 грудня «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2017 року» на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки присудив великій групі дослідників різних галузей знань, навчальних закладів, дослідницьких установ, підприємств.
- Деталі
- Перегляди: 3630
Секретаріат Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки з січня 2018 року проводить прийом робіт на здобуття: Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року - до першого квітня; премії Президента України для молодих учених 2018 року - до першого березня.
- Деталі
- Перегляди: 3388
За повідомленням «Української правди», в Стокгольмі з січня 2018 року курсують беспілотні автобуси. Вони розраховані на 12 пасажирів, не мають рульового колеса як такого, але ними можна управляти вручну.
- Деталі
- Перегляди: 4120
Люди вже 30 років підключаються до мережі, але 2018 рік обіцяє їм перехід на новий рівень. Тепер можливо ще ефективніше використовувати свої дані.
Про це розмірковує Гордон Томсон, керівний директор Cisco з розвитку цифровізації в регіоні EMEAR . Редакції «Економічної правди» та «Української правди» зазначають, що думка автора може не збігатися з їхньою точкою зору, тобто публікація не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми.
- Деталі
- Перегляди: 3421
Можливо, ви про це не замислювалися, та більшість транспорту з колесами має водні аналоги. У вантажівки є баржа, у машини — човен, у байка — гідроцикл. Обділеним був, мабуть, лише велосипед.
- Деталі
- Перегляди: 3771
У Мексиці команда археологів виявила на дні озера у підніжжі вулкана Істаксиуатль давнє кам’яне святилище ацтеків, що являє собою миініатюрну модель Всесвіту. Про це повідомляє International Business Times.
- Деталі
- Перегляди: 3513
Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС. Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового "саркофага" - гігантського металевого купола.
- Деталі
- Перегляди: 3975
Ярослав Пастернак (2.01.1882-30.11.1969) – Народився у містечку Хирів Старосольського повіту, охрестили його в місцевій церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Дитинство провів в селі Тростянець Яворівського повіту в діда по материнській лінії. 1902 року зарахований до Перемишлянської гімназії, яку закінчив 1910 року з відзнакою і отримав право на продовження навчання в університеті. Захоплювався збиранням етнографічного матеріалу. Навчання продовжив на філософському відділі Львівського університету, де найпильнішу увагу приділяв вивченню античної історії, літератури, відвідував семінари з грецької та латинської мов, надавав важливого значення вивченню старовинних пам’яток, археології та музейній справі . Ще студентом налагоджує зв’язки з ученими, які працювали в НТШ.