Агентство УНІАН провідомило, що, Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про відновлення дії Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про співробітницьтво у сфері науки та технологій».

Кияни створили високотехнологічну «дихаючу» куртку, яка на найбільшому краудфандінговому майданчику світу зібрала вдвічі більше встановленої розробниками суми.

Американська компанія IBM створила прототип процесора з 50 квантовими розрядами.Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на "Popular Mechanics".

У містечку Хайдорф звели кілька величезних вітрогенераторів, здатних забезпечити електроенергією 1000 будинків, – пише "Популярна Механіка". Висота їх вражаюча – 246,6 метрів від основи до кінчика лопати турбіни.

Кожна зі сторін наводить свої вагомі аргументи "за" і "проти". Однак, завершивши дослідження, фахівці зробили загальний висновок в цьому питанні – корисніше спати на лівому боці.

Астрономи відкрили "планету-монстр", існування якої суперечить теоріям їх формування і раніше вважалося вкрай малоймовірним, повідомляє EurekAlert.

Розповідає Віктор Ляшко – лікар-гігієніст, голова громадського об’єднання "Інфекційний контроль в Україні":

- Антибіотики – геніальний винахід людства. Завдяки їм нам вдалося майже забути про такі складні хвороби як черевний тиф та чума. Також вони допомогли значно зменшити смертність від холери та великої групи діарейних хвороб (наприклад, шигельозу, сальмонельозу тощо).

Стівен Хокінг розповів, хто може знищити людство: «Роботи, які стануть новою формою життя у майбутньому, можуть повністю знищити людство. Якщо зараз люди розробляють комп'ютерні віруси, то в майбутньому хтось зможе створити штучний інтелект, який зможе покращувати і відтворювати самого себе. Це стане новою формою життя, яка перевершить людину", – вважає науковець.

‘Батьком’ електрофорезу є наш земляк Стефан Стубелевич, який народився 13 листопада 1762 року у Володимирі-Волинському - професор фізики Віленського університету. Саме в його стінах видатний волинянин 1801 року створив перші прилади, за допомогою яких успішно лікував хворих, використуючи електрострум.

Юрій Кнозоров

Ви колись задумувалися, звідки ми знаємо про писемність майя?

Логічно подумати, що були дослідники, які присвятили своє життя дешифруванню древніх текстів, знаків та символів. Але чи знали ви, що серед таких людей фігурує і українець – Юрій Кнорозов, а сама історія дослідження писемності оповита містичними співпадіннями і таємницями?