Розповідає Віктор Ляшко – лікар-гігієніст, голова громадського об’єднання "Інфекційний контроль в Україні":

- Антибіотики – геніальний винахід людства. Завдяки їм нам вдалося майже забути про такі складні хвороби як черевний тиф та чума. Також вони допомогли значно зменшити смертність від холери та великої групи діарейних хвороб (наприклад, шигельозу, сальмонельозу тощо).

Але не варто розслаблятися. У січні цього року в США померла 70-річна жінка. У неї була виявлена ​​інфекція, викликана супербактерією Klebsiella pneumoniae.

Ця бактерія була стійка до 26 видів антибіотиків. Не допоміг навіть антибіотик "останнього резерву" колістин. Він має безліч побічних дій, і його використовують у виняткових випадках, лише коли всі інші ліки не діють.

Ми винаходимо все нові антибіотики (що довго і дорого), а мікроорганізми вчаться до них пристосовуватися. І цілком можливо, що найближчим часом, всі нині існуючі антибіотики виявляться неефективними, і люди знову будуть вмирати від бактеріальних інфекцій. .

Супербактерії можуть потрапити до вашого організму як і будь-які інші мікроорганізми – від хворої людини або тварини, при контакті із зараженою їжею, водою, побутовими предметами.

Тому профілактика особливо важлива. Мийте руки перед їжею, дотримуйтеся здорового способу життя й робіть щеплення. Це допоможе вашому організмові самостійно протистояти бактеріям і антибіотики просто не знадобляться.