У містечку Хайдорф звели кілька величезних вітрогенераторів, здатних забезпечити електроенергією 1000 будинків, – пише "Популярна Механіка". Висота їх вражаюча – 246,6 метрів від основи до кінчика лопати турбіни.

clip image003Німеччина, більше ніж будь-яка інша країна, пропагує вітряні електростанції як джерело енергії майбутнього. Ця країна посідає третє місце в світі, слідом за США і Китаєм, в сумарному виробленні електроенергії за допомогою вітру, і ця планка з кожним роком зростає. Три інших турбіни, які є частиною цієї установки, також неймовірно високі: висота найменшої становить приблизно 152 метри.

Для вітряних електростанцій висота – це головний параметр. Чим вище розташована турбіна, тим більша швидкість вітру і тим стабільніше він дме, що призводить до збільшення одержуваної енергії і до меншої кількості періодичних знижень потужності.

І якщо вам мало того, що ці турбіни просто найвищі на Землі, у них є і ще одна цікава особливість – нова технологія зберігання енергії. Вірніше, сама по собі технологія стара, але німці значно облагородили її. До кожного з вітряків підведений резервуар з водою, вбудований в основу, і в моменти генерації надлишків енергії вода накачується з резервуара в сховище.

Як тільки потужність падає – вода надходить назад і обертає додаткові турбіни, тим самим підвищуючи вироблення електрики. Таким чином інженери вирішують одну з найбільших проблем, пов'язаних з відновлюваними джерелами енергії – їх нерегулярністю і залежністю потужності від кліматичних особливостей (6 листопада 2017 р.).