Біологи в лабораторних умовах повторили етап еволюції життя з неживої природи.

Вчені значно просунулися на шляху до розгадки таємниці виникнення життя на Землі, йдеться в The Nature Communications.

Еволюціоніст Ніколас Хад з Технологічного інституту Джорджії заявив, що він разом з колегами зміг повторити етап еволюції життя з неживої природи, використовуючи дві прості органічні молекули - барбітурову кислоту і ароматичний вуглеводень меламін.

У них вийшла добірка азотистих основ, дуже схожих на аденін, гуанін, цитозин і урацил - складників РНК і ДНК. Вони стверджують, що C-BMP і MMP (так вчені назвали отримані складники) добре зв'язувалися з рибозою та іншими сахаридами і навіть утворювали пари з двох протилежних одна одній за значенням основ, як це і відбувається в реальних здвоєних спіралях ДНК і РНК.

Як зазначають вчені, їх схожість зі справжніми азотистими основами в ДНК і РНК настільки велика, що в принципі вони можуть претендувати на роль їх хімічних "предків".

У вчених поки немає ідей, як це сталося, і вони не можуть пояснити механізм творення "протобукв" ДНК.

"Але сьогодні ми поступово наближаємося до молекул, які становили першооснову перших живих істот", - робить висновок колега Хада Рам Кришнамурті.

У лютому вчені з Массачусетського технологічного інституту заявили, що першою твариною на Землі була морська губка.

Раніше вчені з'ясували, що Земля пережила спалах наднової зірки близько 2 млн років тому, що могло вплинути на її клімат і тим самим змінити хід еволюції багатьох видів на Землі.

За твердженням учених, причиною першого вимирання на Землі, яке відбулося за часів едіакарського періоду (докембрій), сталася серія колових обертань нашої планети (за матеріалами «Новини науки», квітень).