Вода, що вкриває більшість поверхні нашої планети, поступово змінює світ склад, іншим стає її біорозмаїття. Про це розповіли учені кореспондентові euronews Дені Локтьє, який зустрівся з ними безпосередньо в науковій експедиції на дослідницькому судні в Балтійському морі.

Керівник проекту Марія С. Уярра, еколог, розповіла, шо вчені “збирають дані про різні компоненти морського біорозмаїття, в даному випадку – фітопланктон, зоопланктон, бентос... Вчені намагаються зібрати ці дані, щоб пізніше ми змогли оцінити екологічний стан Балтійського моря, а також інших морів”.

Практично вчені беруть проби води в різних місцях та глибинах. Тип і кількість планктону, а також солоність води і концентрація кисню можуть багато розповісти про стан здоров‘я моря. І це лише невеличка частина даних, що їх постійно збирають науковці по всій Європі – від інформації про мікроорганізми до птахів та ссавців.

Анна-Стіна Гейсканен, морський біолог, зауважила, що “для того, щоб звести разом всю цю інформацію, нам потрібно мати спеціальні моделі і обладнання. Інформацію час від часу треба повністю збирати повторно. Тож нам потрібне обладнання для комплексної оцінки даних, щоб зрозуміти, які саме повідомлення ми отримуємо з цією інформацією про різні види організмів”.

Для науковців, які працюють над європейським дослідницьким проектом DEVOTES, ця подорож – гарна можливість випробувати нове програмне забезпечення, яке має об‘єднати разом різноманітні дані та спостереження в загальну картину стану здоров‘я моря.

Звичайно, ці дослідження матимуть практичне значення і тепер і в майбутньому (за матеріалами наука і техніка futuris, 25.04 2016 р.)