У квітні 2016 року по всьому світу в черговий раз пройшов хакатон NASA SpaceАpps Challenge, в якому вперше взяли участь і українці. Вітчизняний проект Mars Hopper підійшов до півфіналу, випередивши більше сотні інших.

Загалом у цьому році в хакатоні NASA взяли участь 15310 учасників, 161 місто, 61 країна, що створили 1178 проектів. Україна представлена Києвом і Кіровоградом. Ще чотири команди в номінації «Глобальна» зараз оцінюються фахівцями NASA.

Українські розробники новітнього способу пересування поверхнею Марса, названого Mars Hopper, запропонували принцип пересування коників-горбунців, а в якості палива - використовувати замерзлий СО2 з полярних шапок планети. За допомогою реактивних прискорювачів літальний апарат піднімається в повітря. Далі розкриваються крила, завдяки чому він може пролетіти довше. При посадці Mars Hopper одночасно збирає сухий лід, який дозволить зробити наступні стрибки.

За оцінками розробників, для подібної системи на Марсі потрібні незначні обсяги палива. При цьому технології, необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці. «На Марсі розріджена атмосфера та часті пилові бурі. Але також там багато сухого льоду. Наша ідея полягає в тому, щоб знайти найкращий спосіб використати цей ресурс», сказав один із розробників Микола Денисенко.

Зараз у категорії «Вибір людей» триває відкрите голосування, яке обирає п’ять найкращих з 25 півфіналістів. У лідери вибилися українці і македонці, які будуть боротися за перемогу. Результат голосування буде відомий через декілька тижнів (Михайло Тимків, студент 2-го курсу коледжу Університету сучасних знань спеціальності «Видавнича справ та редагування», за матеріалами ЗМІ).