Учитель трудового навчання Сумської школи № 15 разом із учнями придумали міні-пічку «Сумчанка», яка пригодилася і бійцям в зоні АТО. Ентузіасти виготовили 300 примірників пристрою. Він важить усього 300 грамів і вміщується у коробочці, яку можна прирівняти до портсигара. 5-6 шишок і жменьки трісок вистачить для того, щоб вода закипіла.

Секрет у сірниках, які в окремій коробці, їх близько сотні. Але вони по чотири - обмотані клаптиками різнокольорової бавовняної тканини, густо просякнутої воском. Такий сірник горить не секунди, а хвилин 5-10.

А інший пристрій названий «Кішка». За його допомогою виявляються розтяжки і знешкоджуються вибухові пристрої. «Кішка» врятувала вже не одне життя бійців. Вона складається із трьох частин: центральний стрижень та два бокових виступи. За допомогою шнура пристрій закидають на відстань 25-30 метрів, а потім акуратно прочісують місцину. Після перевірки можна сміливо йти.

Вчителеві та його учням щиро вдячні бійці. Він нині переймається тим, що не вистачає сталі, яка потрібна для винаходів (за матеріалами ЗМІ).