7 квітня 2010 року, у Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років Центром «Відродження» Товариства «Знання» України була розгорнута фотовиставка, присвячена пошуковій роботі і патріотичному вихованню молоді, яку проводять організації «Пошук-Дніпро» та «Військові меморіали».
Заступник директора Центру «Відродження», директор спеціалізованого підприємства «Військові меморіали» ВІТАЛІЙ СТОРОЖЕНКО презентував присутнім спільну роботу Центру «Відродження» та ТРК «Рудена», запис трьох телепередач «Резонанс», присвячених проблемам пошукової роботи та згубній діяльності так званих «чорнокопачів», відзначивши важливу роботу авторського колективу: редактора ВІКТОРІЇ СІМКІНОЇ, операторів КОСТЯНТИНА СОЛОГУБА, ОЛЕКСАНДРА БОНДАРЕНКА, режисера СЕРГІЯ ІЛЬЧЕНКА.
Присутні підтримали патріотичну діяльність громадської організації «Пошук-Дніпро», яку очолює заступник директора центру «Відродження», почесний пошуковець України, заслужений вчитель України, почесний громадянин міста Синельникове ЄВГЕН ТРУШЕНКО. Учасники були ознайомлені із здобутками пошукової роботи Центру «Відродження», напередодні відзначення 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війни 1941-1945 років, головними з яких є знайдені останки 526 загиблих воїнів (вдалося встановити імена 120 осіб), які з воїнськими почестями будуть перепоховані до меморіалу 24 квітня 2010 року на Дніпропетровщині.
З глибокою вдячністю були оцінена робота пошуковців: ЖИЛКІНА Я.О., ОЛЕЩЕНКА В.В., БІЖКА А.В., УСЕНКА В.В., ШЕВЧЕНКА В.В., ОВЕРЧУКА С.В., СІЛЮТИ Ю.О. та інших.
Зворушливо була сприйнята промова директора Центру «Відродження» Товариства «Знання» України, Гетьмана козацького братства Чесного і Животворящого Хреста Господнього МИКОЛИ СТЕПАНЕНКА, який виступив з аналізом системи пошукової роботи в країні і зазначив ще слабкі місця в діяльності державних органів влади щодо забезпечення організації пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Особливу увагу було приділено правовим засадам, стану, проблемам та шляхам їх розв'язання.
Була підтримана ініціатива голови правління Товариства «Знання» України, президента Університету сучасних знань, доктора філософських наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України КУШЕРЦЯ В.І. щодо об'єднання зусиль пошуковців України з науковцями Товариства у дослідженні історії Другої світової війни.
У цьому ж приміщені меморіального комплексу відбувся з ініційований Громадським рухом «Закінчимо війну» та Державним комітетом у справах ветеранів Круглий стіл "Доля загиблих захисників Вітчизни заслуговує на вічну пам'ять сучасного та майбутніх поколінь (Стан, проблеми і перспективи пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників в Україні відповідно до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років)".
Мета даного заходу - з'ясування стану пошукової роботи з увічнення пам'яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні відповідно до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та досягнення узгоджених поглядів на перспективи розвитку пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні».
У засіданні Круглого столу взяли участь представники міністерств та відомств, посольств Російської Федерації, Республіки Білорусь, Італії, Німеччини, науково-просвітницький центр «Відродження» Товариства «Знання» України, ПСП «Військові меморіали», ГО «Пошук Дніпро» та пошуковці з регіонів України.
За Круглим столом були обговорені такі питання:
1. Діяльність державних органів влади із забезпечення організації пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні: стан, проблеми, шляхи їх розв'язання (Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань; Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій; Український інститут національної пам'яті, Рада Організацій ветеранів України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини).
2. Правові засади забезпечення організації і проведення пошукових робіт в Україні (Мінюст).
3. Науково-архівні дослідження, пошукова робота, проблеми, виконання Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни і політичних репресій, забезпечення міжнародного гуманітарного права, порушення у цій сфері координації діяльності Державної міжвідомчої комісії у справах жертв війни та політичних репресій, Держкомархівіву, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Центру «Відродження» Товариства «Знання» України, громадської організації «Пошук Дніпро», спеціалізованого підприємства «Військові меморіали», Пошуково-видавничого агентства "Книга Пам'яті України", Мінюсту, Генеральної прокуратури тощо.
4. Пошукова робота з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників і патріотичне виховання, залучення молоді в її організації і проведенні, широке висвітлення в засобах масової інформації.
5. Міжнародний аспект пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників
6. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення з організації і проведення пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (Мінфін, Український інститут національної пам'яті, Український благодійний фонд пошуку «Пам'ять»).
За підсумками роботи прийнята Резолюція і Звернення учасників Круглого столу до керівників держави.
ЄВГЕН КРАВЧЕНКО учасник Великої Вітчизняної війни, заслужений журналіст України