25 січня 1900 року народився видатний вчений-біолог, член Національної академії США Теодосій Добжанський. Професор, якого вважають одним із найвидатніших дарвіністів після Дарвіна у світі.
1922 року Добжанський здійснює свої перші дослідження з генетики, якою захопився, ознайомившись з працями Томаса Моргана. Він обіймав посаду асистента на кафедрі генетики і експериментальної зоології Петроградського університет, а з 1940 по 1962 рік – професор зоології Колумбійського університету, а з 1971 року – ад'юнкт-професор Каліфорнійського університету.
У 1935 році. Обдумуючи теоретичні проблеми, пропонує нове розуміння виду – як різного типу біологічних особливостей, що перешкоджають схрещуванню особин одного виду з особинами іншого виду. Він пише книгу «Генетика і походження видів», що, на думку деяких вчених, стала двійником – на новому етапі – книги Дарвіна. У книз «Генетика природних популяцій» учений запропонував концепцію «балансової» генетичної структури популяцій, що давала пояснення генетичного поліморфізму; дослідив роль ізолюючих механізмів, які перешкоджають схрещуванню особин різних видів.
Займався професор Добжанський і проблемами еволюції людини», що й відображено у його книгах: «Еволюція, генетика і людина», «Біологічний базис людської свободи», «Спадковість і природа людини», «Еволюціонуюче людство: еволюція виду людини». Він є автором більш як 300 наукових статей, фундаментальних праць у галузі еволюційної генетики.
Добжанський вважав, що людська природа має дві складові: біологічну і культурну. Вчений, незважаючи на глибоку відданість науці – вона не була для нього самоціллю – часто говорив, що знання біології і еволюції необхідні лише для того, щоби людина краще розуміла себе і своє місце у Всесвіті.
Помер учений 12 грудня 1975 року.