Уряд України одним із пріоритетних завдань на найближчі роки визначив нарощення рівня наукоємності економіки й питомої ваги високотехнологічної продукції та послуг у структурі експорту.

За підсумками минулого року Україна посіла найвищу позицію в Глобальному індексі інновацій за останні 12 років – 43-є місце серед 26 економік світу.
Про це йшлося на 4-ому Всеукраїнському фестивалі інновацій, що проходив у межах відзначення Дня науки. Фестиваль зібрав рекордну кількість заявок – 250. До фіналу дійшло 60 проектів, зокрема розробки в галузях енергоефективності, агросектору, медицини , безпеки, кібербезпеки, зеленої енергетики, літакобудування та ін.

Заявки на фестиваль подали 75 закладів освіти, 30 наукових установ і 12 підприємств. Найбільшу зацікавленість виявили національні університети - Вінницький аграрний і Луцький технічний.

На фестивалі голова уряду Володимир Гройсман сказав: «Нові рішення та ідеї надзвичайно потрібні Україні і світу. Останнім часом ми бачимо гарні тенденції – об’єднання ідей з реальним сектором. Бізнеc інвестує в інновації, щоб представити ринку затребуваний продукт» (за інформ. ЗМІ, 15-17.05.2019).