- Деталі
- Перегляди: 2806
Президент України П. Порошенко підписав Указ «Про Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді» (№357/2018 від 5 листопада 2018 р.).
- Деталі
- Перегляди: 2769
Кабінет Міністрів України ухвалив Розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо реформування вітчизняної наукової сфери» (№776-р від 17 жовтня 2018 р.).
Затверджений план передбачає підготовку пропозицій міністерствами, центральними органами держєавної влади, іншими державними органами за участю Національної академії наук, галузевих академій наук виконання затверджених заходів у передбачені терміни.
- Деталі
- Перегляди: 2838
Президнту Украъни Борису Патону 27 листопада виповнилося 100 років. Він - ровесник Національної Академії наук України. На адресу іменинника найвищої наукової установи надійшло багато вітань і побажань.
Приєднуємося до численних поздоровлень.
- Деталі
- Перегляди: 2703
Президія Всеукраїнського громадського об’єднання Товариство «Знання» України ухвалила рішення «Про створення Центру історії розвитку української науки».
Керівником Центру призначено доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського.
- Деталі
- Перегляди: 2731
Більшість препаратів для очей випускають у вигляді крапель. І оцінити реальну кількість рідини, яка потрапила в очі, досить складно. Тож науковці розробили контактні лінзи, за допомогою яких можна оцінити обсяг ліків, які потрапляють в очі. Розробку представили китайські біоінженери.
- Деталі
- Перегляди: 3091
Канадець Бауде, який проголосив себе «химерним вченим», розповідає, що він заздалегідь посадив кілька сотень різних рослин, включаючи кукурудзу, гарбузи, соняшники, картоплю. розраховуючи, що рослини будуть виробляти кисень, щоб він зміг дихати ним у повітронепроникному приміщенні. Він затіяв експеримент заради того, щоб його шанувальники зрозуміли, як працює навколишнє середовище.
- Деталі
- Перегляди: 2802
Предки людини жили в цих місцях, коли вони не були пустелею.
Кам'яні знаряддя, виявлені в пустелі Нефуд в Саудівській Аравії, показують, що члени нашого роду Homo вийшли за межі Африки в період між 300 000 і 500 000 років тому.
- Деталі
- Перегляди: 2641
200 млн років тому на Землі був всього один суперконтинент — Пангея.
Потім вона розпалася на окремі частини - прообрази сучасних материків. При цьому Індостан, наблизившись до Євразії близько 50 млн років тому, продовжив рух і почав м'яти окраїни континенту. В результаті зіткнення з'явилися Гімалаї - найвищі гори планети, інформує UkrMedia.
- Деталі
- Перегляди: 2744
За словами організаторів проекту, за допомогою цього генного матеріалу буде створена нова людська цивілізація.
Китайська компанія Shainghai ManWei Technology здійснила виведення на орбіту першого в історії космічного банку генів DSB-01. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю, інформує UkrMedia.
- Деталі
- Перегляди: 2883
Останнім часом багато курців перейшли на вейп, вважаючи, що електронна сигарета більш безпечна для здоров'я. Серед них виявилися і підлітки. Наскільки виправдана така заміна, розповіла дитинолог, дитячий алерголог медсанчастини "Добробут" Катерина Ковбаско.