Президент України Петро Порошенко підписав Розпорядження «Про призначення грантів Президента Українип для підтримки наукових досліджень молодих= учених на 2018 рік» (№105/2018-рп від 16 липня 2018р.)

Верховна Рада України прийняла Постанову «Про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у місті Києві» (№2492-У111 від 5 липня 2018р.).

У Постанові зазначається «необхідність збереження історико-культурної спадщини, яка свідчить про тяглість української історії», наголошується «на важливості розвитку туристичної привабливості міста Києва», констатується «значущість виховання патріотизму, національної свідомості та важливість відновлення історичної пам’яті Українського народу».

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском» (№536 від 4 липня 2018р.).

У Технічному регламенті в Загальному розділі передбачені сфера його поширення, вживані терміни,, об єкти господарювання і уповноважені представники.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» (№ 500 від 20 червня 2018 р.).

інет Міністрів прийняв Постанову «Про Національний фонд досліджень України» (№528 від 4 липня 2018 р.), одним із пунктів якої затверджено Положення про Національний фонд досліджень України.

Розпорядженням №442-р від 20 червня 2018 р. Кабінет Міністрів України Затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України на період до 2028 року.

Розпорядження оприлюднене в газеті «Урядовий кур’єр» від 3 липня 2018 р.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Питання Міжвідомчої ради з координації фундаментальних і прикладних досліджень в Україні» («526 від 4 липня 2018р.).

У прийнятій 4 липня 2018 року Постанові «Про утворення, реорганізацію та ліквідацію державних наукових установ» (№ 529 від 4 липня 2018 року) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок утворення, реорганізації та ліквідації державних наукових установ.

Фізики вперше домоглися отримання «рідкого світла» при кімнатній температурі, зробивши цю дивну форму матерії доступнішою, ніж коли-небудь. Така матерія — одночасно надплинна речовина з нульовим тертям і в'язкістю і типом конденсату Бозе-Ейнштейна, іноді описується як п'ятий стан матерії, що дозволяє світлу фактично обтікати об'єкти і кути.

Google використовує штучний інтелект для пошуку граматичних помилок . Сервіс Google Docs тепер буде використовувати штучний інтелект, заснований на механізмі машинного навчання, для пошуку граматичних помилок.

Уряд України має намір побудувати мережу заправок для електромобілів на території всієї держави. Про це розповів голова Міністерства інфраструктури Володимир Омелян.