За повідомленнями засобів масової інформації, Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» випустило у світ перший том Великої української енциклопедії (ВУЕ). Його підготовка здійснюється за Указом Президента України. У цьому багатотомному виданні буде більш як 80 тисяч тлумачень, частка національного матеріалу ВУЕ становитиме не менше третини обсягу. Це значна суспільна подія.

Перший том вийшов абсолютно мізерним тиражем. Якщо уявити, що кожна бібліотека України повинна мати це видання, то перший том та інші може потрапити тільки в одну із сорока бібліотек., а якщо тираж розділити серед публічних бібліотек, то тільки в шістнадцятій екциклопедія може з’явитися. Вже не обійшлося й без прикрих помилок, навіть не змістовних, а чисто граматичних, про що вже пишуть окремі ЗМІ. Чи врятує видання електронна версія?

Прикрим фактом, що впливає і впливатиме на якість видання нині і в майбутньому, якщо вирішення питання затягнеться, це боротьба колективу видавництва за приміщення. Проводиться збір підписів, пишуться заяви вищим посадовим особам держави, готуються позови до суду.

Чи в таких умовах може створюватися духовна цінність нації? (за матеріалами ЗМІ).