Майже завжди причиною поганого врожаю огірків стають не шкідники, не хвороби і навіть не погодні умови, а самі городники.

OgirkyЗдавалося б невеликі відхилення в агротехніці призводять до того, що огірки слабо ростуть, зав'язі жовтіють і обпадають.

Висаджувати розсаду на постійне місце потрібно у термін, зазначений на пакетику насіння, не пізніше 35 днів після появи сходів. Зазвичай пересадку проводять на 20-25 день. Чим молодше розсада, тим легше вона переносить пересадку і швидше приживається. Довге тримання розсади у невеликих касетах або стаканчиках призводить до того, що корінню стає тісно, рослини починають відчувати брак харчування і чахнуть, передає Ukr.Media.

Не можна з року в рік вирощувати культури в одному і тому ж місці, інакше грунт виснажується і в ньому розмножуються шкідники цієї культури. Важливо дотримуватися сівозміни, чергуючи овочі на грядці. Так, огірки добре садити після білокачанної і цвітної капусти, картоплі, томатів, буряків або гороху. Після гарбузових культур, таких, як кабачки та кавуни, через загальні хвороби та шкідники огірки садити не рекомендується. Повертати огірки на колишнє місце бажано тільки на 4 рік.

Між рослинами в ряду повинно залишатися не менше 20 см вільного простору. Це дозволить огіркам отримувати достатньо сонячного світла, а свіжому повітрю вільно проникати до гудиння. Загущена посадка призводить до мілких плодів і виникнення грибкових захворювань.

Огірок – теплолюбна культура, тому необхідно постійно стежити за температурою повітря і грунту в теплиці. Оптимальна температура для росту огірка вдень 24-28 С, вночі 18-20 С. Температура грунту не повинна опускатися нижче 16 С.

Огірки люблять часті поливи і високу вологість повітря, тому їх не можна пересушувати. Від нестачі води зав'язі починають обсипатися, плоди, що залишилися, сильно гірчать. Поливи слід проводити тільки теплою водою. До цвітіння кущі можна поливати дощуванням, потім – тільки під кущ.

Під яскравим сонцем огірки часто отримують опіки листя, а плоди стають жорсткими і гіркими. Огірки воліють рости в півтіні, особливо необхідна тінь у спекотний час доби.

Для кращого розвитку кущів у теплиці їм потрібна підв'язка. Без неї огірки починають стелитися по землі, частіше хворіти, а плоди загнивати. Підв'язка дозволяє направляти ріст пагонів в потрібний бік і підтримувати їх під час плодоношення. Правильно підв'язані огірки легше формувати. Без підв’язування огірки можна вирощувати у відкритому грунті при досить просторій посадці на грядці, коли рослини не загущають один одного (Ukr.Media, 11.06.2017).