Австралійський радіотелескоп Australian Square Kilometre Array Pathfinder (ASKAP) прийняв потужний радіосигнал із сузір'я Лева.

TeleskopТепер учені хочуть дослідити, яким є походження цього сигналу, бо він дуже нагадує техногенний. Водночас його потужність у місці виходу мала б перевищити енергію, яку випромінює Сонце, у сотні разів, пише ЗМІ.

Що відомо про такі радіоімпульси? «Про походження таких сигналів поки ще неможливо сказати нічого певного, хоча менш потужні імпульси прилади на Землі вже фіксували, -- пояснив Володимир Кажанов, астрофізик, науковий співробітник Харківського планетарію». Вперше це було у 2001 році. Тоді їх назвали Fast Radio Bursts (FRB) -- швидкими радіоспалахами.

Швидкий радіоспалах триває лише кілька мілісекунд, але його енергія -- величезна. Астрофізики висувають кілька гіпотез походження таких сигналів. Одна з них -- злиття чорних дір чи перетворення на таку діру бліцару - нейтронної зірки.

Існують і версії щодо штучного походження швидких радіоімпульсів, зокрема, що вони -- прояв активності позаземних цивілізацій, які посилають нам сигнали, намагаючись у такий спосіб заявити про себе. І коли доказів бракує, кожна з версій заслуговує на увагу (Ukr.Media,13.06/2017).