Жителі села Єлизаветівка та навколишніх сіл Петриківського району Дніпропетровської області перестали скаржитися на сморід від курячого посліду, що йшов від тутешньої птахофабрики.

Питання вирішене. Навіть не тільки з точки зору екологічних проблем, а й самозабезпечення підприємства теплом, електроенергією, ще й певним прибутком від неосновної діяльності.

На території птахофабрики побудована біогазова установка, яка забезпечує потреби у теплі, електроенергії. Це найбільша установка в Європі. Вона автоматизована, не потребує постійного втручання працівників. Розроблена рецептура переробки посліду в газ, для чого збудовані спеціальні резервуари – ферментатори, де основну сировину – курячий послід змішують із стічними водами та силосом сорго та іншими інградієнтами.

Тепла та електроенергії вистачає не лише для власних потреб, а й обігріву квартир мешканців села. Майже 95% електроенергії продається.

І це ще не вся вигода. Відходи переробки посліду – корисне біодобриво для грунтів. Досліджено, що перероблений курячий послід набагато корисніший аніж в чистому вигляді, який використовується з обережністю (за матеріалами ЗМІ).