NIT a4У США створили гнучку і супертонку сонячну панель Dragon SCALE («Луска дракона»), якою можна обклеїти будь-яку поверхню для вироблення енергії. Гнучкі панелі товщиною з людську волосину можуть застосовуватися для зарядки безпілотних літальних апаратів та будь-яких гаджетів.

NIT a3Мініатюрні сонячні батареї створені з використанням прийомів мікродизайну і методів мікротехнологій. Це маленькі, легкі, гнучкі сонячні елементи, які «надруковані» на недорогому матеріалі. Такою «лускою» можна обернути пристрій або датчик будь-якої форми і розміру, або просто прикріпити на одяг, повідомляє Sandia National Laboratories.

За словами творців, мікробатареї можна інтегрувати в супутники і безпілотні літальні апарати, біомедичну і побутову електроніку. А для зручності транспортування Dragon SCALE можна скласти як папір.

З Dragon SCALE можна створити нові форми сонячних панелей, і їхня собівартість виробництва буде набагато нижчою за наявні сьогодні аналоги.

У порівнянні з кремнієвими фотопанелями, гнучкі мініпанелі забезпечують більш високу напругу, велику надійність та знижують витрати на електроенергію.

«Основним обмеженням кремнію є те, що, якщо ви будете його згинати і гнути, він буде тріскатися і руйнуватися. Панелі, виготовлені за нашою технологією, практично неможливо розбити. При цьому всі переваги фотоелектричного кремнію — висока ефективність і надійність — збережені», — кажуть розробники «Луски дракона». Гнучкі сонячні батареї стануть наступним поколінням недорогих фотоелектричних елементів, які будуть використовуватися для зарядки будь-яких портативних пристроїв живлення. Але про те, коли «луска» надійде у продаж, поки не повідомляється.

Над створенням гнучких сонячних панелей працювали і вчені з Австралії (за ЗМІ).