Поки більшість проектів робототехніки виглядає як щось дивне і нежиттєздатне в сучасних умовах, медичні роботизовані девайси дійсно приносять користь. Уже більше десятка років вони допомагають лікарям проводити операції. Однак, в більшості випадків хірурги контролюють ці пристрої, використовуючи різні джойстики, важелі і кнопки. Тепер же, завдяки винайденому в лабораторії робототехніки Брістоля і університеті Західної Англії екзоскелет все може змінити. Хірурги будуть буквально працювати в одягнених на руки екзоскелетах, з якого буде передаватися інформація на окремий пристрій, а також тактильні відомості.

Хірург буде розуміти, чого конкретно екзоскелет торкнувся в тілі пацієнта. Також до системи додаються розумні окуляри, які фіксуватимуть зображення зсередини тіла пацієнта в очі фахівця.

Лабораторія вже побудувала працюючий прототип, який будуть далі удосконалювати за участю хірургів. Але, звичайно, до того часу, щоб оснастити такими екзоскелетами кожну операційну, ще дуже далеко (за матеріалами: http://www.hirurgia.kiev.u, 16 .03.2017).