У Києві пройшла У11 Всеукраїнська виставка винаходів школярів «Майбутнє України». На ній експонували свої найновіші розробки юні таланти із 23 областей. Журі виставки підбило підсумки. 42 переможці отримали грошові призи – по 5 тисяч гривень за перші місця, по 3 тисячі - за другі і по 2 тисячі – за треті.

Перші місця посіло десять школярів, всі вони переважно вихованці малих академій наук. Назвемо їх поіменно: Вікторія Назарчук з термоізоляційним матеріалом на основі перліту; Микола Середа з роботом-пилососом на основі ARDUINO; Олексій Сальніков із саморобним 3D принтером (всі троє з Волинської області); Валентин Фречка (Закарпатськап область), який дослідив вплив елекромагнітного випромінювання мобільного телефону на живі органіми; Микола Музиченко з новими ідеями для Стірлінг-генератора і Олександр Похиленко з сервісним роботом-доглядачем (із Запорізької області); Артем Артеменко (м. Кропивницький) з глиняним 3D принтером; Валерія Зінченко (Луганська область) з новою технологією виробництва паливних брикетів; Юлія Сенюта (Тернопільська область) з броньованими пластинами для захисту солдатів; Юліан Волянський (Миколаївська область) з бездротовою системою оповіщення населення про надзвичайні ситуації.

Серед сотень винаходів є досить цікаві та потрібні. Скажімо, Дмитро Житник із Київщини сконструював пристрій, за допомогою якого можна очистити невелике підвальне приміщення від радіоактивного газу радону, який шкодить здоров’ю. Юля Супрун із Сумського відділення МАН продемонструвала сонячний колектор-концентратор за допомогою якого можна гріти воду та багато інших.

Отже, молоді наукові сили наступають. За цими юними майбутнє нашої науки.