3 грудня 1926 року народився основоположник оригінального напрямку в біології - алелопатії, або хімічної взаємодії рослин Андрій Гродзінський. Зазначимо, що явище алелопатії враховують при вирощуванні сільськогосподарських культур. І найбільший внесок у цю галузь ботаніки зроби Андрій Михайлович Гродзінський.
У 1973 році Андрій Гродзінський видає монографію «Основи хімічної взаємодії рослин». Він створює нову схему алелопатії як коло обігу фізіологічно активних речовин у біоценозі, які відіграють роль регуляторів внутрішніх та зовнішніх взаємозв'язків і зумовлюють рівновагу, стійкість і зміну рослинних сукупностей.
У розробленій ним схемі наводяться основні типи алелопатичних віділень та способи їхньої дії.
Роботи Гродзінського т а його школи становлять значний внесок у світову алелопатію. Андрій Гродзінський провадив активну міжнародну діяльність не лише в галузі алелопатії, а й у галузі інтродукції та акліматизації рослин, зеленого будівництва та парківництва, садівництва, фізіології рослин тощо.
Великою популярністю користується користується енциклопедичний довідник «Лікарські рослини», виданий 100-тисячим тиражем за редакцією А.М. Гродзінського та з його ґрунтовною вступною статтею.
Помер Андрій Михайлови 17 грудня 1988 року.
Шендеровський Василь Андрійович,
доктор фізико-математичних наук,
професор, віце-президент
Українського фізичного товариства
та дійсний член Наукового товариства Шевченка;
Кушерець Василь Іванович,
доктор філософських наук,
професор, заслужений діяч науки
і техніки України,
голова правління Товариства «Знання» України