Kremin7Напередодні Дня знань наш кореспондент спілкувався з академіком Національної академії наук і Національної академії педагогічних наук України, доктором філософських наук, президентом Товариства «Знання» Василем Кременем (на знімку).

— Василю Григоровичу, до свята Першого дзвоника причетні не тільки працівники освіти, а й очолюване вами Товариство, 65-річчя якого нещодавно відзначали на державному рівні. Яку просвітницьку роботу проводить воно сьогодні?

— Ця діяльність є однією з основних. Нам вдалося задіяти великий потенціал відомих учених, викладачів, учителів, медиків, інженерів, письменників, журналістів, інших фахівців та студентів. Вони виступають з лекціями, ведуть гурткову роботу, беруть участь у засіданнях круглих столів, конференціях на актуальні теми. Ці заходи розширюють кругозір, знання про світ, сприяють духовному збагаченню громадян.

Освіта дорослих — пріоритетна в діяльності Товариства. Так звані університети третього віку виявилися досить ефективними формами інтелектуального розвитку пенсіонерів. Вони вивчають мови, літературу, освоюють комп'ютери. Для старших людей при правлінні організації діє Університет третього віку, психологічний лекторій, лекторій із новітньої історії України.

«Знання» дбає про те, щоб безперервну освіту отримували всі охочі у будь-якому віці.

— Вочевидь, працівники вашої організації мають знати найновіші технології, останні досягнення суспільних наук. Де і як реалізується потенціал Товариства?

— Ми заснували Університет сучасних знань, викладачами якого працюють імениті академіки й професори, громадські діячі. Допитливі знайдуть відповідь на виклики сьогодення також у науково-просвітницьких центрах, що працюють у центральному офісі та в регіонах («Відродження», «Кадри», «Технології медицини та охорони довкілля», «Міжнародна політика», «Інформаційні технології», «Українознавство», «Наукові технології — в життя» тощо). Значну просвітницьку роботу проводять центри перекладу, виставок і презентацій сучасних знань. На порталі Товариства відкрито постійну рубрику «Новини науки і техніки», про ноу- хау інформують журнали «Наука і суспільство», якому нещодавно минуло 90 років, і «Трибуна».

У більшості місцевих осередків Товариства функціонують різноманітні курси, де готують дипломованих професіоналів.

Підвищувати освітній та фаховий рівень мають змогу працівники різних галузей. Скажімо, юристи обмінюються досвідом в період проведення щорічного Всеукраїнського тижня права, а педагоги — на Міжнародній виставці «Освіта і кар'єра», в якій беруть участь ВНЗ України, Польщі, Франції, Канади...

Цього навчального року презентуватимуть нові програми планетарії Товариства. Для дітей і дорослих. До речі, лише Київський планетарій щороку відвідують понад 300 тисяч школярів і батьків.

Ми маємо свій портал, на якому є сайти Університету сучасних знань, видавництва «Знання України», столичного планетарію.

— Які плани на майбутнє, Василю Григоровичу?

— Відновити, зокрема, роботу нашого Українського будинку економічних та науково-технічних знань. Далі. Створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, участь у формуванні громадянського суспільства, місцевому самоврядуванні — розв'язання цих проблем вимагає відповідного освітнього рівня. Ми готові сприяти його підвищенню. У цьому плані важливе місце, на мою думку, має посісти друковане слово. Зарано списувати книгу з нашого життя. Товариство планує відродити видання масовим тиражем брошур і книжок на актуальні теми. Працюємо і над тим, як активізувати туризм, де першу скрипку гратиме наш Духовний центр культури.

Одне слово, нам є що запропонувати тим, хто прагне самовдосконалюватися. Бажаю допитливим невпинно йти вперед. А цей рух забезпечить освіта.


http://www.golos.com.ua/Print.aspx?id=300602