На черговому засіданні розмовного клубу, що відбувся у конференц-залі Товариства «Знання» України, йшлося про міжнародний туризм. Організатори клубу запросили на розмову головного редактора журналу «Міжнародний туризм» Олександра Горобця.

Керівник такого поважного видання, що виходить уже понад 28 років поспіль, сам його організував. Строкатим був шлях становлення і самого головного редактора і видання. Було чимало організаційних та фінансових труднощів. Журнал від першого номера друкується українською мовою, і колись і досі є поспредом України на земному просторі.

У ньому публікується інформація про всі українські туристичні принадливі куточки і про найзагадковіші дивовижі, що їх варто побачити, в усьому світі. Він поліграфічно виконується бездоганно.

Це бачили і оцінювали учасники, розглядаючи презентовані примірники журналу та іншу видавничу продукцію, яку друкує «Видавничий дім «Міжнародний туризм».

Олександр Горобець розповів, що оборот в туристичній галузі України щороку зростає. Все більше українців, ставши володарями віз, освоюють найвіддаленіші країни світу. На багатьох берегах і океанах різних континентів звучить українська мова. Іноземці, коли бачать українські символи – тризуб чи вишиванку – вигукують «Слава Україні».

Географія подорожей українців щоразу змінюється: Туреччина і Єгипет, оновлюються маршрути до Болгарії. Більше українців стали цікавитися екзотичними країнами.

Між тим, є на що подивитися і в Україні. Відкриваються нові музеї, зокрема Івана Гончара в столиці, у інших містах і селах. Історична тема набирає обертів.

Подорожі є важливими чинниками перехоплення чийогось досвіду. Випадків, коли після поїздки туристи ставали справжніми бізнесменами, чимало. За кордоном є чому повчитися.

На запитання «В якій країні варто побувати українцям аби повчитися?» О. Горобець порадив Швейцарію і Німеччину, де немає проблем із сміттям, безпорядком. Чимало корисного можна привезти з Австралії, Австрії, Канади, США. Про всі подорожні принади зарубіжжя та України інформує журнал «Міжнародний туризм», який можна придбати в кіосках та за передплатою.

Не вдасться розповісти все про самого керівника журналу, який і пасічник, і автор кулінарних рецептів і закоханий у туризм із усією своєю родиною.

Розмова відбулася щира і корисна. Кому не вдалося бути присутнім, може переглянути зустріч на сайті Товариства «Знання» в Ютубі.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України (Петро Швець).

31.05.2019 р.