Про стартап, розробником якого є Павло Танасюк, засновник і генеральний директор компанії, що готує політ на місяць, українець. Він з Києва, його мама працювала в Товаристві «Знання» України.
Павло Танасюк, засновник та генеральний директор компанії Spacebit. Джерело: Twitter
Компанія Spacebit, яку він очолює, опублікувала спільну заяву з американською компанією Astrobotic. Планується, що корисне навантаження Spacebit приєднається до місячного апарату Peregrine від американської компанії, і вирушить на поверхню Місяця разом з 16 іншими корисними вантажами, більшість із яких розроблені у NASA.
Місія стане першою американською спробою зробити місячну посадку після Аполлона-17 у 1972 році, і буде запущена на ракеті Венткан-Кентавр Об'єднаного пускового союзу (ULA) з мису Канаверал у Флориді.
За словами засновника і гендиректора компанії Павла Танасюка, корисне навантаження носить "комерційний і науковий характер". "Ми запускаємо перший комерційний вантаж на поверхню Місяця з Великобританії. Робота над ним триває вже кілька років. Ми пройшли попередню перевірку дизайну і критичну оцінку дизайну. Тепер у нас все готово до польоту", – каже Танасюк в коментарі.
Компанія заснована в 2015 році. Спочатку Spacebit планувалася як така, що працюватиме із космічними даними та блокчейн-технологією, однак після продажу іншої компанії Танасюка – MoneXy, підприємство перейшло до розробки апаратного забезпечення. Spacebit хоче запропонувати "нову економіку космосу", здешевивши дослідження космічних тіл і демократизувавши використання космічних даних. При цьому компанія не відмовилася від напрямку блокчейн. "Наша увага зосереджена на комерціалізації космосу з особливим інтересом до вивчення Землі та Місяця. Ми впроваджуємо фінансові та операційні спроможності по всьому світу, щоб наблизити до космосу та Місяця технологію блокчейн та DLT", – зазначають у Spacebit. Окрім того, у сферу інтересів компанії входить місячний GPS та системи і технології позаземного життєзабезпечення.
У компанії лише дев'ять людей, а ще близько 20 осіб працюють віддалено у Німеччині, Японії, США та Латинській Америці. Тим не менше, за словами Танасюка, Велика Британія була очевидним вибором. "Якщо ви хочете щось робити в космосі, вам потрібно їхати до Великої Британії. У США практично неможливо щось зробити, якщо ви не громадянин цієї країни. У Великобританії у вас більше можливостей ", – каже Танасюк.
Компанія не розкриває деталей того, чим саме займатиметься на Місяці. Однак, за словами гендиректора Spacebit, вони вірять, що можуть стати "однією з небагатьох комерційних компаній, які дійсно заробляють гроші". Він додає, що одна з цілей Spacebit – викликати суспільний інтерес до Великої Британії у сфері польотів на Місяць.
Компанія Astrobotic Technology., Inc., з якою співпрацює Spacebit? розробляє космічну робототехніку, прагне зробити космос доступним для всього світу. Astrobotic була однією з кількох компаній, обраних NASA в травні 2019 року для укладення контракту (сумою 79,5 млн. дол. США) на поставку корисних вантажів на Місяць у 2021 році.
Приємно усвідомлювати, що українці причетні до таких важливих справ (за матеріалами www.depo.ua/ukr/life/startap... 201909271035920).