- Деталі
- Перегляди: 3289
Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Національній академії наук для підтримки розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень» (№ 641 від 27 серпня 2018 р.).
- Деталі
- Перегляди: 2923
Постановою «Деякі питання проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності» затверджено Порядок її проведення (№ 652 від 22 серпня 2018 р.).
- Деталі
- Перегляди: 2869
Дослідники з США розробили знеболювальне AT-121, яке має сильніший ефект за морфін, але не викликає звикання і небезпечних побічних ефектів. Про це повідомляє видання Science Alert.
Вчені сподіваються, що новий препарат допоможе скоротити кількість смертей, спричинених через передозування сильних знеболювальних.
- Деталі
- Перегляди: 3085
Поки літня спека та період відпусток дозволяє – давайте трохи замислимося про вічне. Скільки вже було прогнозів та пророцтв про кінець світу? Життю на Землі загрожувало все, що тільки можливо – від календаря майя до планети Нібіру, від входження в якусь незрозумілу "область всесвітньої темряви" до зіткнення з черговим капосним астероїдом або не менш капосною кометою.
- Деталі
- Перегляди: 3136
Наразі компанія володіє 66 автомобілями з технологією автопілотування.
- Деталі
- Перегляди: 3058
Проводячи археологічні дослідження під центром Кельна, вчені знайшли бібліотеку часів Римської Імперії. Ця надзвичайна знахідка сколихнула усіх любителів старожитностей, рівно як й усіх любителів книжок. Припускають, що у давній бібліотеці могло зберігатися до 20 тисяч сувоїв.
- Деталі
- Перегляди: 3453
Американсмькі дослідники щ ясували, що органи світіння світлячків, лан терни попереджають хижаків про те, що комахи вкрай неприємні на смак і краще їх краще не чіпати. У ході дослідження вчені провели експерименти зі світлячками, органи світіння яких були закриті. Для початку трьом комахоїдним кажанам, які утримувалися в неволі і перш зі світлячками не стикалися, пред'являлися світляки в звичайному вигляді. Вже після декількох спроб вони перестали атакувати неприємних жуків.
- Деталі
- Перегляди: 2979
Нова речовина допоможе боротися із забрудненням океану. Китайські дослідники розробили вид пластику, який здатний за відносно короткий час розкладатися в морській воді. Нові технології повинні полегшити проблеми, викликані пластиковим забрудненням в океані, запевняє агентство Сіньхуа.