Президент України Петро Порошенко 18 травня 2018 року підписав Указ «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2017 року» (138/2018), яким присуджено 13 премій за роботи «Ефективні методи оцінювання напруженого стану структурно-неоднорідних тіл, спричиненого дією полів різної фізичної природи», «Фотоніка напівпровідникових та діалектичних наноструктур», «Матеріали і технології конструкцій сучасної авіаційної техніи», «Створення оборотних гідроагрегатів Дністровської ГАЕС для підвищення ефективності об єднаної енергетичної системи України», «Науково- технологічні засоби та методи забезпечення енергетичної незалежності України», «Створення та виробництво вітчизняних лікарських засобів нейротропної і імунотропної дії». «Оцінка прогнозування та оптимізація стану водних екосистем України», «Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття», «Хірургічне лікування патології грудної аорти», « Кріотермохірургічні методи та апаратура для лікування онкологічних захворювань органів черевної порожнини», «Шевченківська енциклопедія», «Цивілізований вибір України і соціальний прогрес», «Інституційна трансформація фінансово-економічної системи України в умовах глобалізації».

Президент України П. Порошенко 19 травня 2018 року підписав Указ «Про призначення довічних державних стипендій видатним діячам науки» (№137/2018).

Кабінет Міністрів України затвердив Примірне положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи постановою за № 399 від 23 травня 2018 року.

Відомий американський фізик Мітіо Каку вважає, що якщо у Сонячній Системі існують інопланетяни, то вони скоріш за все схожі на восьминогів.

Вчені Ради медичних досліджень, ймовірно, розкрили таємницю виникнення життя на Землі. Вони підозрюють, що воно розвинулося з так званого первинного бульйону – РНК.

Астрономи з Австралійського національного університету відкрили квазізоряний об’єкт, який в ультрафіолетовому спектрі виявився найпотужнішим джерелом випромінювання з усіх відомих людству.

На шляху до великих відкриттів і світлого майбутнього непробивною стіною стали етичні питання. Звинувачувати сучасних філософів в луддизмі важко — тебе одразу розтопчуть за неточне визначення (хоча можна викрутитися, назвавши це постлуддизмом), передає Ukr.Media.