- Деталі
- Перегляди: 3182
Кабінет Міністрів України оприлюднив Розпорядження «Про схвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації» (№67-р від 17 січня 20187 р.
- Деталі
- Перегляди: 3130
Вінницька обласна рада нещодавно ухвалила рішення про створення нового навчального закладу – науково-технічного ліцею. За словами в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимира Буняка, «Це буде суперсучасний навчальний заклад, куди ми зможемо зібрати талановитих дітей, які хочуть вивчати точні науки. На жаль, у навчальних закладах області в нас надзвичайно мало фізико-математичних класів, і цю ситуацію треба вирівнювати. Плануємо розпочати навчальний процес у ліцеї вже 1 вересня цього року».
- Деталі
- Перегляди: 2972
Метод, представлений дослідниками з Університету Південної Каліфорнії, дозволяє «перезавантажити» організм, — але вимагає від людини дисциплінованості. Зокрема, вчені виявили, що зміцнити імунітет за короткий термін ефективно допомагає урізання калорій денного раціону.
- Деталі
- Перегляди: 3218
Міжнародна група вчених-астрономів вперше в історії виявила гелій в складі атмосфери екзопланети. Ця екзопланета, WASP-107b, знаходиться на відстані 200 світлових років від Землі в напрямку сузір'я Діви, її розміри порівнянні з розмірами Юпітера, але її маса становить всього 12 відсотків від маси нашого газового гіганта.
- Деталі
- Перегляди: 3196
У квантовій механіці властивості частинок можуть бути пов’язані між собою, тобто «заплутаними». Навіть на великій відстані, якщо стан однієї частинки в системі змінюється, те ж саме відбувається зі станом усіх її заплутаних «близнюків». Альберт Ейнштейн абсолютно не погоджувався з ідеєю квантової механіки та називав її «страшною дальнодією», адже з неї випливає, що сигнал може перевищити швидкість світла.
- Деталі
- Перегляди: 3201
5 травня о 14:05 за допомогою ракети Атлас V NASA відправило до Марса новий спусковий модуль InSight. Проект вартістю 993 мільйонів доларів США покликаний розширити наші знання про умови на Марсі та формування планет земного типу (так званих кам’янистих планет).
- Деталі
- Перегляди: 3131
Команда дослідників з Мерілендського університету створила матеріал, у якому може виникати досить незвична надпровідність. Вона базується на утворенні електронних пар зі спіном не 1/2, як у більшості надпровідників, а зі спіном 3/2.