Свято науки розпочалося

На Дніпропетровщині стартував обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

Директор Дніпропетровської МАН Наталія Тягло зазначила, що у 2017 році на заочний етап змагання подано більше 800 робіт на всі наукові відділення, а найбільше – на відділення філософії та суспільствознавства, мовознавства, хімії та біології. Значна кількість робіт надійшла із міст Дніпро і Кривий Ріг.

Урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту відбулося 3 лютого у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

«Дотик природи»

Під таким девізом проходить Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді.

Серед переможців – досить помітними є вихованці позашкільних закладів міст Охтирки та Ромнів Сумської області, наукові дослідження яких тісно пов’язані із станом довкілля.

Вихованець Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді Олешко Артем посів І місце. Тема його роботи «Енергоефективність упровадження та використання світлодіодних ламп у побуті». За підсумками захисту робіт на ІІ місці Віталіна Моісєєнко, вихованка Охтирського міського центру позашкільної освіти, яка дослідила вплив річки Ворскли на топонімоутворення географічних назв Охтирського району. Віталій Савостян, учень Олешнянського навчально-виховного комплексу посів ІІ місце, захистивши тему «Вивчення іхтіофауни річки Ворскли в межах національного природного парку «Гетьманський». Вихованець Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді Роман Кравченко здобув 111 місце. Тема його роботи: «Активатор планування реконструкції установ та приватних будинків за критеріями екобудинку».
Група вихованців малих академій області отримала дипломи фіналістів.

Малоакадемічний десант

Учні міста Рівного результативно представили область на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН 2016 року у відділеннях технічних, комп’ютерних наук, історії, мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, філософії та суспільствознавства, екології та аграрних наук, математики, економіки, фізики та астрономії.

У підсумку вони показали гарні результати, здобувши 26 призових місць (2 перших, 11 других та 13 третіх).
Початок нового 2017 року для юних науковців міста ознаменувався підготовкою до обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН 2017 року.

Аби він був успішним, активісти рівненської міської Малої академії наук організували десант у школи міста з розповідями про можливі дослідження з різних розділів науки, про те як вибрати тему, організувати досліди (за повідомленнями з малих академій наук і за матеріалами сайтів МАН, 9.02.2017)