Комітет з Державних премій у галузі науки і техніки звернувся до наукових і науково-технічних установ, вищих навчальних закладів, учених та спеціалістів, широкої громадськості з проханням взяти участь в обговоренні робіт і повідомити свою думку щодо їх змісту та складу авторських колективів.

Проти намагання і пропозицій Південно-Української АЕС та у зв’язку із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища на Миколаївщині виступають екологи, історики, археологи, широка громадськість. У разі підвищення рівня води у водосховищі зникне частина національного природного парку «Бузький Гард», який розкинувся в басейні річки Південний Буг. Глибокий мальовничий каньйон ще називають українською Швейцарією. Місце не тільки знатне своїми природними краєвидами, а й історичне.

У Києві в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії зроблена перша так звана ендоваскулярна заміна мітрального клапана серця.

Вчені виявили на Місяці сліди стародавнього зіткнення з протопланетою. Дослідження опубліковане в журналі Nature, коротко про неї повідомляє видання EurekAlert.

Американські вчені знайшли на нашій планеті джерело енергії, яке, практично, нескінченне. Йдеться про уран, що видобувається на дні океанів. Зараз фахівці працюють над створенням безпечного способу вилучення цієї речовини, – передають "Дни.ру".

Зенон Кузеля – мовознавець, бібліограф, історик, журналіст, етнограф, редактор, видавець, громадський діяч.

Народився 5 липня 1882 року в селі Поручин на Поділлі, недалеко від Бережан. Батько займавя лісництвом у графа Потоцького. Мати була дочкою грекокатолицького священика Сильвестра Лепкого.