Завершилося голосування у конкурсі винахідників американської космічної агенції.

Українська команда із проектом спецлітака для дослідження Марсу потрапила у трійку лідерів. «Перемога авторів Mars Hopper не означатиме, що NASA втілить їхній проект у життя, проте вони зможуть гарантовано подивитися космічний запуск у американському центрі імені Кеннеді», - повідомляють ЗМІ.

Талановиті хлопці самі планують довести задум до кінця, незалежно від результату конкурсу. Тим більше, що їхній винахід використовує ресурси іншої планети, тобто є неабияк самодостатнім.

Мars Hopper живитиметься сухим льодом - замороженим вуглекислим газом на полюсах Марса. Прототип безпілотного автоматизованого літака задумали із можливістю пересуватися затяжними стрибками, через це він і називається "стрибунець".

Приземлившись на поверхню криги, літак зачерпне сухий лід та згенерує енергію для наступного стрибка. Літак існує поки що лише у якості теоретичної розробки. Але, за попереднім задумом, він матиме при вазі літака 200 кг розмах крил у 8,5 метра. Швидкість польоту складе 360 км/год. Всі розрахунки проводились із урахуванням умов планети Марс. До цього подібні апарати працювали на енергії сонячних панелей, що неефективно вночі. Технологія РІТЕГ у Mars Hopper дозволить отримати тепло за рахунок природного розпаду радіоактивних ізотопів.

Ця технологія може працювати без втручання людини роками, оскільки на Марсі замерзлого СО2 на полюсах планети дуже багато. Проектом вже зацікавилося Державне космічне агенство України.

Досить цікавим є факт, що ідея, яка допомогла українцям здобути перемогу належить шестикласниці. Про це детальніше в наступному випуску (за матеріалами ЗМІ).