Винахідники створюють численні пристрої, які можуть значно полегшити життя незрячих людей. Вчений з німецького Технологічного інституту Карлсруе розробив спеціальний головний убір для них. Він дозволить їм орієнтуватися в просторі, використовуючи тактильні відчуття. Пристрій назвали Proximity Hat.

Ідея подібного ґаджета прийшла в голову досліднику Флоріанові Брауну досить давно. Він розробив і зібрав робочий прототип пристрою. Шапка оснащена шістьма ультразвуковими модулями. Кожен з них 50 раз в секунду вимірює відстані до навколишніх об'єктів. Дальність роботи модулів варіюється від декількох сантиметрів до декількох метрів.

Як тільки сенсор помічає попереду об'єкт, то м'яко натискає з боку перепони на голову людини. Чим вона ближче - тим сильніший тиск. Таким чином користувач приблизно представляє своє положення в просторі щодо різних поверхонь і предметів. Тепер сліпа людина зможе відчути напрямок і відстань тільки за допомогою тактильних дотиків.

Така система дуже зручна, оскільки інші почуття, такі як слух, залишаються незайнятими. Також під час руху вільні і руки. Винахідник передбачає, що його прилад можуть також використовувати пожежні в умовах задимлених приміщень (znai.ua. Хай-тек, 27.02.2016).