Конференц-зал ВГО Товариство «Знання» України 20 березня 2019 року був переповнений. Саме в День щастя 20 березня 2019 року члени клубів «Співуча родина» і «Шанувальники романсу», їх прихильники зібралися аби послухати барда, композитора, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Смика.

Відбувся теплий, щирий, змістовний і, на думку багатьох учасників, неповторний вечір, девізом якого став вислів «Навчися цінувати мить».

Виступаючи перед слухачами, голова правління ВГО Товариство «Знання» України, член-кореспондент НАПН України, професор, доктор філософських наук Василь Кушерець, зазначив, що упродовж багатьох віків люди звикли слухати правду від кобзарів, лірників. Вони вселяли віру і надію, були справжніми просвітниками. Стали вже традицією зустрічі в Товаристві людей, закоханих у народну пісню, народних композиторів, поетів, творців особливого жанру – співаної поезії.

Написані на власні слова пісні-думи звучали одна за одною під авторський акомпанемент. У них було про все найзлободенніше, з чим у повсякденному житті зустрічався автор. Це - про обличчя гібридної війни на Донбасі, Героїв Крут, заробітчан, тих, хто їде на заробітки в далекі краї, а діти залишаються, зрадливих чоловіків і жінок. Звучали лагідні ліричні пісні про кохання. Усіх тем злободенних, відкритих автором і переосмиленних на папері і в музиці, - не перелічити.

Бард упродовж вечора розповів про свою нелегку історію життя. У Тернополі був організатором міського майдану під час Революції Гідності, побачив багато світу і готовий про це повідати тим, хто його захоче бачити і чути.

У нього найнеочікуваніші порівняння: на суд злетиться воїнство крилате (це про тих, хто загинув за рідну Україну і чекає покарання для тих, хто творив зло), скоро січень – реконструкція (це про Крути). Написав більше 600 віршів і пісень. Усі вони не придумані, а про почуте і побачене, перероблені серцем і душею.

Ведучий вечора - журналіст Вадим Колосок.

Прес-служба правління ВГО Товариство «Знання» України (Петро Швець).

21.03.2019 р.