У річницю, коли від рук російських окупантів загинули перші українські воїни під час проведення антитерористичної операції на сході України, у військовому госпіталі МО України в м. Житомир відбудеться акція передачі воїнам АТО освяченої копії Рушника Національної Єдності.

Копія рушника, який вишивався в усіх регіонах України протягом кількох років, стане Оберегом українського захисника, яка захищатиме його від нещасть.

В заході візьмуть участь члени Оргкомітету з вишивання рушника Національної єдності, представники МО та волонтери.

В усі часи, у дні скрути, український народ звертався про допомогу до древніх звичаїв і обрядів. Сьогодні саме той час!

В українських традиціях оберегом – символом захисту війська є Покрова – Матір Божа, що стоїть у повітрі і тримає в руках покрову (тканину), якою вона неначе покриває весь світ, оберігаючи його від нещасть і всіляких бід. Покрова не раз захищала наше військо у скрутний час. Такою покровою для українців є рушник – атрибут прадавніх народних звичаїв та обрядів слов'ян. На рушнику новонароджену дитину несли на хрещення, на рушнику вінчали молодят, на ньому проводжали людину в останню дорогу.

В Україні є рушник, який достойний стати Оберегом українського воїна - це унікальний витвір, над яким працювали 1340 осіб, – Рушник Національної Єдності і який вишивався в усіх регіонах України й відображає історію українського народу з Трипілля до наших днів. У створенні рушника взяли участь громадяни України різних національностей, віросповідання і політичних поглядів. Вишивання рушника благословили найпоширеніші релігійні конфесії України.

З метою підняття бойового духу українських воїнів, а також захисту їх від недуг і втрат, виготовлено обереги-копії Рушника Національної Єдності, які хочемо подарувати воїнам, що перебувають на лікуванні у військовому госпіталі в м. Житомир. Нехай, як у літописні часи, прадавні традиції нашого народу захистять наших воїнів і Україну від окупанта і збережуть життя наших захисників.

АКЦІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 14 КВІТНЯ 2015 РОКУ

Місце проведення: м. Житомир, військовий госпіталь МО, початок 12:00

час захід відповідальний

12:00 – 12:05

Внесення Рушника Національної єдності у зал.

Рушник – В.Петренко

Діти у вишиванках – В.Кушерець

12:05-12:10 Коротке представлення акції В.Кушерець
12:10-12:20 Історична довідка про рушник Т.Степаненко
12:20-12:25 Оголошення про процедуру дарування копії рушника В. Кушерець
12:25-12:40 Дарування копії рушника присутнім Усі учасники
12:40-13:00 Фотографування з рушником усіх учасників Усі учасники

Організатори акції:

Товариство «Знання» України,

Асоціація працівників засобів масової інформації України,

Благодійний Фонд «Український рушник»,

Асоціація «Спадщина України» та Профспілка працівників культури України,

Громадська ініціатива «Бурштиновий шлях»