ТОВАРИСТВО ЗНАННЯ УКРАЇНИ

П Р О Т О К О Л

засідання президії правління Товариства «Знання» України

             № 2                                                                                               від 18 червня 2013 року

 

 

Про статутну діяльність Тернопільської обласної організації Товариства «Знання» України.

Заслухавши доповідь голови правління Тернопільської обласної організації Товариства «Знання» України НИЧИКА А.З., співдоповідь ученого секретаря правління Товариства «Знання» України ВАСИЛАШКА В.Ф. про статутну діяльність обласної організації Товариства, під час вивчення якої відбулися  зустрічі з заступником голови Тернопільської обласної ради О.В.Боберським, а  також з колективами Тернопільського технічного університету, обласної наукової бібліотеки, де були проведені презентації журналу «Наука і суспільство” до його 90 річчя за участю головного редактора, заступника голови правління Товариства Д.М. ЄСИПЕНКА, президія правління Товариства "Знання" України

п о с т а н о в л я є:

1. Відмітити, що Тернопільська обласна організація Товариства «Знання» України здійснює певну роботу у відповідності зі статутними вимогами, що проявилася, зокрема, в проведенні разом з Тернопільським педагогічним університетом під егідою Міністерства освіти і науки України, НАПН України щорічних науково-практичних конференцій молодих учених з питань екології, виступів з правознавчих питань по місцевому телебаченню, організації осередків Товариства в економічному, медичному, педагогічному, політехнічному університетах Тернополя, створенні сайту обласної організації Товариства, розробці цікавих проектів науково-просвітницької діяльності на базі збереженого приміщення (інформація додається).

2. Звернути увагу Тернопільської обласної організації Товариства на те, що організація не сповна використовує наявні можливості для поширення наукових знань. Припинили свою діяльність госпрозрахункові науково-просвітницькі центри при обласній організації Товариства. Дуже рідко лектори виступають в трудових колективах області. Останнім часом не проводяться науково-просвітницькі заходи в самому приміщенні Товариства. Керівники обласної організації не взяли участь у роботі УІ з’їзду Товариства, не вивчають, як слід, кращий досвід інших обласних організацій Товариства.

3. Рекомендувати Тернопільській обласній організації Товариства «Знання» України поліпшити науково-просвітницьку й організаційну роботу у світлі рішень УІ з’їзду Товариства «Знання» України, насамперед, щодо висвітлення досягнень української науки й культури,  активізувати участь у патріотичному й естетичному вихованні населення області, налагодити виступи лекторів в трудових колективах на запити слухачів з актуальних питань сучасного соціально-економічного й культурного розвитку країни й області.

4. Відділу регіональних організацій (Слива Ю.І.) і УБЕНТЗ Товариства Мороз А.С. спільно з Тернопільською обласною організацією Товариства (Ничик А.З.) розгорнути роботу по організаційному перетворенню обласної організації щодо виконання рішень VІ з»їзду Товариства.

5.Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника голови правління Товариства «Знання» України Глушка В.А.

Президент

Товариства «Знання» України                                                 В. Г. Кремень

Учений секретар правління

Товариства «Знання» України                                                 В.Ф.Василашко


 

 ІНФОРМАЦІЯ

про роботу Тернопільської обласної організації

Товариства «Знання» України

На обліку в обласній організації станом на 01.01.2013 р. – 67 членів. Протягом цього року плануємо провести чергову атестацію лекторських кадрів, брати участь в роботі Товариства, налагодити з атестованими плідну співпрацю.

У штаті обласної організації працює три працівники: голова правління, заступник голови правління, головний бухгалтер. До 01.01.12 р. на контрактній основі   працював директор госпрозрахункового науково-просвітницького центру підготовки кадрів. У 2013 році плануємо створити нові центри, зокрема з питань українознавства.

Працюємо у власному приміщенні, загальною площею 115 кв.м. З п’яти окремих кабінетів станом на нині в оренду здається два кабінети, площею 32 кв. м. Працює чотири телефонні лінії, факс, дві лінії системи Інтернет. Приміщення в задовільному стані. Періодично проводимо його поточний ремонт. Завершено встановлення системи автономного опалення, проведена заміна сантехніки та санвузла. Замінено: всі світильники – на сучасні, економніші, підлогу в коридорі – на практичне плиточне покриття, вхідні дерев’яні двері – на металеві, всі дерев’яні вікна  в приміщенні –  на сучасні металопластикові /шість штук/. У всіх кабінетах зроблено ковролінове покриття.

Подано у міське управління архітектури на попереднє погодження проектну документацію щодо розширення приміщення Товариства та окремої добудови, що дасть змогу збільшити загальну площу його удвоє. Заборгованості по зарплаті, обов’язкових

платежів перед бюджетом та комунальних платежів з утримання приміщення немає.

Організовано 4 первинні осередки Товариства Вони діють на базі медичного, економічного, педагогічного і політехнічного університетів м. Тернополя. Вживаємо заходів щодо налагодженню їх роботи. Зокрема, на базі політехнічного університету створена школа молодого летора / керівник - проф. Ніконенко В.М. /

Щодо просвітницької діяльності обласної організації Товариства. Її  набутком було створення в 2008 р. при обласній організації госпрозрахункового підрозділу – Центру професійного зростання « Крок за кроком». Центр проводив навчання та підвищення кваліфікації офіс-менеджерів, менеджерів з персоналу, торгових представників, продавців та цілого ряду інших професій, які були найбільш затребуваними на ринку праці. Центром були організовані також курси іноземних мов, зокрема: англійської, італійської, французької, португальської та німецької мов. При центрі діяв окремий підрозділ – кадрова агенції. Її завдання було – сприяння працевлаштуванню підготовлених нами ж кадрів. На жаль, поглиблення економічної кризи і скорочення робочих місць призвело до припинення цієї роботи.

Щорічно, з 2008 р. ,за сприяння Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, спільно з Тернопільським педагогічним університетом проводимо конференції молодих вчених України з питань екології. Цього року така конференція проведена в березні і була приурочена 150-річчю з дня народження академіка Вернадського  В.І.

У 2012 р. почата робота по створенню народного університету українознавства /за сприяння Мартинюка А.Г. Але за відсутності спонсорської допомоги, належних коштів в обласній організації Товариства, не виконання обіцянок фінансової підтримки релігійних об єнань такий університет ще не створено.

Підготовлені пропозиції щодо налагодження та проведення системи семінарів з різних галузей знань із залученням фонду Еберта /за сприянням Сливи Ю.І.

У зв’язку з тим, що комерціалізація діяльності Товариства не зовсім відповідає Статуту та місцевому Положенню про обласну організацію, в даний час проведена робота по підготовці пропозицій, змін та доповнень до існуючого ПОЛОЖЕННЯ, щоб привести його у відповідність з  українським законодавством. Сподіваємося на юридичну консультацію і методичну допомогу з боку правління Товариства.

За даних умов перспективним бачиться формування достатньої дохідної частини функціонування Товариства для ефективних витрат на науково-просвітницьку діяльність.

На жаль, доходи обласної організації Товариства не відповідають її потребам. Як правило, вони - від оренди частини приміщення. Хоча ми щорічно беремо участь в обласній нараді – семінарі із заступниками голів райдержадміністрацій з гуманітарних питань, подаємо в обласну та районні держадміністрації пропозиції по співпраці в освітній та просвітницькій роботі серед населення, фінансової підтримки з боку місцевої влади ми не маємо. Це, насамперед, через відсутність бюджету області (обласна рада не може зібратися з осені 2012 року)

У квітні цього року підготовлено та надіслано проект угоди про співпрацю з Тернопільською обласною радою. Зараз всі питання знаходяться на стадії вирішення. Особисто в такій співпраці зацікавлений заступник голови облради Боберський О.В. За нашої участі вийшли у світ 4 томи  Енциклопедичного словника Тернопільщини. До випуску всіх томів обласною радою залучалися наші активісти - науковці ВНЗ. Зараз на завершенні робота по підготовці до 3-томного видання "Історія міст і сіл Тернопільщини".

Зараз на розгляді в Тернопільській обласній раді питання про створення за участю обласної організації Товариства «Знання» України народного університету ІІІ віку, сама ідея якого прихиляє до нас літніх людей, що чекають занять у такому університеті з лекціями і консультаціями на їх запити. Сподіваємося, що такий університет сприятиме роз’ясненю економічних, політичних, соціальних завдань держави, допоможе  зберегти і продовжити фізичне і моральне здоровя літніх громадян, залученню їх до громадської діяльності, формуванню основ громадянського суспільства. Радо б вивчили роботу університету ІІІ віку, якщо такий діє вже за участю Товариства.

Заст. голови обласної Ради Боберський О.В. ініціює питання про фінансову допомогу Товариству на його статутну діяльність., йде назустріч Товариству щодо нагородження кращих активістів Товариства до Дня незалежності України Налагоджена

певна співпраця з деякими обласними осередками партій та рухів.Певною мірою використовуємо місцеві ЗМІ, видавництва для пропаганди знань серед населення. Так, ветеран Товариства Левченко О.С., багато років вивчає і висвітлює діяльність лауреатів Нобеля, передусім народжених в Україні. Він систематично виступає з даних питань по місцевому телебаченню та в місцевій пресі. Обласна організація посприяла йому у виданні двох книжок про Нобелівських лауреатів та їх розповсюдженні серед населення області. Щорічно в грудні він виступає ініціатором і основним організатором обласних конференцій приурочених дню народження НОБЕЛЯ.

Проводить чималу роботу проф. Лучко М.Р. як новообраний голова Ради обласної організації Товариства.  Він створив чотири творчі групи з числа науковців м.Тернополя, які виступають на шпальтах обласних газет "Свобода" та "Вільне життя", по обласному радіо та телебаченню з питань адміністративного реформування, податкового законодавства, проблем пенсійного забезпечення та освіти в Україні. Організують диспути у ЗМІ. Лише в цьому році проф. Лучко М.Р. провів більше десятка таких заходів.

В цьому році групою активістів на чолі з проф. Лучко М.Р. були підготовлені та надіслані в обласні та районні Ради та адміністрації пропозиції щодо створення Паспортів інвестиційної привабливості регіонів. Цю роботу могла  б виконати обласна організація  товариства "Знання". На сьогодні тільки Тернопільська міська рада прислала відповідь, і то – про відсутність коштів.

За умов відсутності державного фінансування діяльності організації на перший план виходять власні шляхи з отримання коштів для здійснення статутної діяльності. Найперше проводиться робота по відновленню існуючих та створенню нових прибуткових центрів просвітницько-лекторської роботи. Найбільш перспективним бачиться декілька напрямків. Серед них освітній напрямок (різноманітні навчальні курси та тренінги) та науково-паломницький туризм.

У цьому кварталі плануємо спільно розпочати в райцентрах області серію кіновечорів. Такі КІНОАКЦІІ - безкоштовні заходи для різних категорій населення просвітницького характеру, що проводяться силами лекторської групи обласної організації Товариства «Знання» України. Сподіваємося, що такі заходи на теренах області, сприятимуть популяризації Товариства. За порадою ученого секретаря правління Товариства Василашка В.Ф. ми в цьому плані готуємо перегляд кінофільму про Норільське повстання з нагоди його 60-річчя за участю живих учасників цього мужнього, героїчного виступу в’язнів ГУЛАГу проти сталінського тоталітаризму. Надалі плануємо регулярно проводити такі кіноакції з провідними акторами України, Росії, інших країн.

Отримано попереднє позитивне рішення від Управління надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА про створення на базі обласної організації Товариства постійно діючих курсів з протипожежної безпеки. Буде проводитися навчання по пожежно-технічному мінімуму для керівників і осіб відповідальних за пожежну безпеку. По закінченню курсів видаватиметься посвідчення (відповідальний Сушко О.М). Як передбачається, навчання буде проводитися на платній основі.

Погоджено з Асоціацією аудиторів та Тернопільською податковою інспекцією відкриття на базі Товариства «Знання» України курсів підвищення кваліфікації професійних бухгалтерів (відповідальний проф.. Лучко М.Р). Розробляється положення про курси, де буде вказано про оплату такого навчання.

За участю представників держінспекції праці Тернопільської області на базі організації Товариства планується проводити періодичне навчання (тренінги) з охорони праці керівників, спеціалістів відповідальних за охорону праці на підприємствах і організаціях (відповідальний Сушко О.М).

Домовлено з представництвом компанії 1С в Україні про відкриття в Тернополі на нашій базі курсів «1С:Бухгалтерія» (відповідальний Ничик А.З.).

Щодо науково-просвітницького паломницького туризму, за обіцяного сприяння Єсипенка Д.М. у даний час розробляється програма щодо організації паломницьких турів в Почаївську лавру та Зарваницький духовний центр для жителів східної України та жителів Тернопільщини на Чернігівщину.

З листопада 2012 р. впродовж 3 місяців в Луврі вперше було виставлено експозицію віднайдених робіт Івана Георга Пінзеля - самого загадкового митця світової культури. Він жив і творив на Тернопільщині. Спільно з завідувачкою відділом обласного краєзнавчого музею Стецько В.І. , яка все своє життя займається дослідженням творчості Пінзеля і є найбільш інформованою людиною про його життя, плануємо спільно провести в області серію культурно-освітніх заходів про визначного земляка. Японська телекомпанія вторік зняла фільм про Пінзеля, проте демонструвати його не можна через те, що не викуплено авторські права /7 тис. євро /. В області немає коштів. За сприяння ЄСИПЕНКА Д.М. подано відповідні документи у Фонд Віктора Пінчука для вирішення данного питання.

Створено сайт Тернопільської обласної організації. Сподіваємося за його допомогою ширше популяризувати роботу нашої організації.

Щодо Указу Президента України Кучми Л.Д. про державну підтримку просвітницької діяльності громадських організацій, то в місцевих органах влади зараз вже ніхто і не згадує про нього через постійний брак коштів. Цю проблему необхідно вирішувати на рівні керівництва держави.

Голова правління Тернопільської обласної організації

Товариства «Знання» України                                                                                 НИЧИК А.З.

10 червня 2013 р.


 

Про заходи правління Товариства "Знання" України до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

У зв’язку з підготовкою і відзначенням 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу, геніального українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди оголошення Президентом України 2014 року Роком Тараса Шевченка, правлінням та базовими організаціями Товариства «Знання» України вже проведена певна робота, яка включила в себе читання лекцій про життя і діяльність Тараса Шевченка, в тому числі із залученням зарубіжних діячів культури, зокрема з Петербурга й Пекіна, вшанування Великого Кобзаря на його могилі в Каневі, проведення концертів народного хору «Чумаки», зустрічі з лауреатами Національної премії ім. Тараса Шевченка в галузі літератури і мистецтва тощо.

Водночас науково-просвітницькій роботі з нагоди підготовки й відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка слід надати більшої системності, повсюдності з проведенням її всіма організаціями Товариства на високому рівні, із залученням шевченкознавців не лише з України, але й з Росії та Казахстану, інших країн, задля чого президія правління Товариства «Знання» України

п о с т а н о в л я є:

1. Заходи правління Товариства «Знання» України з підготовки й відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка затвердити (додаються).

2. Рекомендувати базовим організаціям Товариства «Знання» України, ректорату Університету сучасних знань, редакціям журналів «Трибуна», «Наука і суспільство», «Наше небо», щорічника «Наука і культура», науково-просвітницьким центрам, здійснити заходи з нагоди підготовки і відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

3. Відповідальність за реалізацію постанови покласти на голову правління Товариства «Знання» України КУШЕРЦЯ В.І. і ученого секретаря правління Товариства ВАСИЛАШКА В.Ф.

Президент

Товариства «Знання» України                                                 В. Г. Кремень

Учений секретар правління

Товариства «Знання» України                                                 В.Ф.Василашко

                  

Заходи правління Товариства "Знання" України до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

1. Рекомендувати членам президії правління Товариства «Знання» України, «Управлінню справами Товариства "Знання" України», науково-просвітницькому центру «Українознавство», іншим центрам, організаціям Товариства, УБЕНТЗ, Університету сучасних знань взяти активну участь у заходах щодо підготовки і відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, які проводитимуться згідно з відповідними Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України впродовж 2013-2014 років.

2013-2014 рр.

Кремень В.Г., члени президії правління, керівники

організацій Товариства.

2. Продовжити проведення у Зоряному залі Київського планетарію та в конференц-залі науково-просвітницького комплексу «Знання» зустрічей з видатними діячами науки і культури, шевченкознавцями України й зарубіжних країн, мистецьких, лекційних  заходів, присвячених вшануванню, українського генія, висвітленню життя і діяльності Тараса Шевченка до 200-річчя від дня його народження. Рекомендувати проводити відповідні заходи керівникам базових організацій Товариства.

2013-2014 рр.

Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Мороз А.С.,

 Єсипенко Д.М., Ведєрніков Ю.А., Чурюмов К.І.

3. Відкрити в журналах «Трибуна» та «Наука і суспільство», на порталі й сайтах Товариства рубрики, присвячені підготовці й відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

2013-2014 рр.

Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Меншун В.І.,

Єсипенко Д.М.,Ведєрніков Ю.А., Чурюмов К.І.

4. Здійснити екскурсії штатних працівників і активу правління Товариства по Шевченківських місцях в Україні і Росії та, по змозі, в Казахстані, Литві і Узбекистані.

2013-2014 рр.

                            Кушерець В.І., Глушко В.А., Василашко В.Ф.,

 Єсипенко Д.М., Ведєрніков Ю.А., Чурюмов К.І.

5. Підтримати діяльність народного хору «Чумаки» Товариства «Знання» України, пісенна творчість якого присвячена Тарасу Шевченку, 200-річчю від дня народження видатного сина українського народу, видати у видавництві «Знання України» коштом Товариства на прохання керівництва «Чумаків» підготовлений ними репертуарний збірник творів хору, відзначити його учасників хору з нагоди його 25-річчя.

2013 р.

Кушерець В.І., Харлан А.А.

6. На прохання заслуженого журналіста України Миколи ХРІЄНКА, відомого мандрівника і дослідника діяльності українських громад у країнах СНД правлінню Товариства стати інформаційним спонсором експедиції журналіста по Шевченківських місцях у Російській Федерації, Казахстані, Узбекистані і Литві.

2013-2014 рр.

Кушерець В.І., Василашко В.Ф., Єсипенко Д.М.,

Меншун В.І., Ведєрніков Ю.А., Чурюмов К.І.

7. До 200-річчя Т.Г. Шевченка видати у видавництві «Знання України» коштом Товариства збірник творів відомого поета, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Лесі Українки, заслуженого журналіста України, ученого секретаря правління Товариства ВАСИЛАШКА В.Ф. під орієтовною назвою «Шевченко мій» (обсягом  4 обл.-вид. арк., накладом до 1 тис. прим.)

Березень 2014 р.

                                      Кушерець В.І., Харлан А.А., Василашко В.Ф.

8. Провести у Зоряному залі Київського планетарію «Товариства «Знання» України ювілейний вечір, присвячений вшануванню Тараса Шевченка з нагоди відзначення 200-річчя від дня його народження, за участю членів президії, штатних працівників і активу Товариства, народного хору «Чумаки», викладачів і студентів Університету сучасних знань.

Березень 2014 р.

Кремень В.Г., Кушерець В.І., Глушко В.А.,

Василашко В.Ф., Чурюмов К.І., Ведєрніков Ю.А.

9. Рекомендувати Університету сучасних знань поповнити бібліотеку творами, виданими згідно з Указом Президента України у зв’язку з підготовкою й відзначенням 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

2013-2014 рр.

                                      Кушерець В.І., Вєдєрніков Ю.А.