Про диво-машину, що її придумав якийсь винахідник чи з Черкас чи з Вінниці можна було почути в приміських електричках та автобусах. Але у продажі її ніхто не бачив. Говорили також , що один винахідник десь із цих же країв удосконалив звичайну сапу, яка працює „на всі боки", якої також ніхто не виробляє. Після появи знаменитої сапи Фокіна люди сподівалися на бурхливий технічний прогрес у полегшенні праці обробників землі. Адже виявилося, що все геніальне просте. Тільки треба думати!
Десь невдовзі після почутої в електричці розмови в „Урядовому кур'єрі" (21 серпня 2014 р.) з'явилася інформація про Михайла Лавриненка із села Червона Слобода з Черкащини, де, вочевидь, йшлося саме про того ентузіаста, кого мали на увазі пасажири електрички.
Саме він придумав такий агрегат, яким за лічені хвилини можна вибрати з рядка всю бульбу, яка при цьому не пошкоджується. Залишається лише зібрати її.
В кореспонденції йдеться, що це не перший винахід хлібороба, який працював і на шахті Донбасу, де також пильно придивлявся до техніки. Був допитливим, працюючи в Черкаському об'єднанні "Хімволокно" та на інших підприємствах.
Розроблений Михайлом Лавриненком агретат для збирання універсальний. Він легко перетворюється на снігоочисну машину, газонокосарку, подрібнювач. Словом, машина та, що треба. Кілька екземплярів він зробив для знайомих та сусідів.
За словами журналіста Владислава Киреєва, він бідкається, що жодне підприємство не взялося впровадити машину у виробництво: „Хочеться, щоб моя праця не пропала марно, а допомагала людям".
„На жаль, - пише журналіст, - „немає поки що ідеї головної: як удосконалити наше суспільне буття, в якому б прислухалися до таких неординарних людей. А втім, промінчик надії таки з'явився: у Черкаському державному центрі науки, інновацій та інформатизації думають над створенням клубу винахідника, щоб підтримувати корисні ідеї та самих людей творчої думки. Сподіваємося, що не згасне цей промінчик, а навпаки – розгориться".
Ці почуті та опубліковані факти свідчать про проблему, яку спільно потрібно розв'язувати. Хіба мало в нас винахідників і раціоналізаторів?
Урядовці і підприємці! Підтримаймо все корисне для розвитку України, для полегшення праці дюдей. Запрошуємо читачів нашого сайту повідомляти в рубрику „Новини науки і техніки" про всі цікаві винаходи. Ми про них розповімо.