- Земні проблеми Людини і Закони Космосу
- Вчені створили перше гібридне серце
- Як зупинити процес старіння?
- Щодо мотивацій персоналу
- Кредити шкодять здоров'ю
Земні проблеми Людини і Закони Космосу
Наприкінці серпня 2013 року відбулася Х111 Одеська Гамівська конференція-школа, основними темами якої є обговорення питань астрономії та дотичних до неї газузей. В її роботі взяли участь відомі вчені-астрономи Росії, України, Молдови, Вірменії та керівники планетаріїв цих держав. Із доповіддю „Проблеми людини як згорнутого космосу в українській філософії" виступив голова правління Товариства „Знання", доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки, професор Василь Кушерець.
Він зазначив, що проблема Людини та її нероздільний зв'язок із Космосом розглядалися досить всебічно. Про це говорили її учасники у своїх доповідях, під час дискусій при обговоренні, в кулуарних бесідах.
Людина за своєю цінністю як творіння Природи в розумінні багатовікової української філософії і ментальності народу розглядається як Центр Всесвіту, тобто Космос сприймається лише через внутрішній світ Людини, а Людина є не менш ніж Космосом.
Сучасна філософічна українська теза підтверджує „гомоцентричність" теорії Птолемея, смислову образність Григорія Сковороди, який стверджував, що „Світ складається з „макрокосмосу", „мікрокосмосу" і символьного світу Біблії".
Основні земні проблеми людства визначаються як кілька „чому?":
- світ наповнений несправедливістю?;
- світ повен безглуздості (дурості)?;
- світ не вільний від зла?;
- чому людина нещаслива?.
В контексті сучасної астрономічної науки і традицій української філософії на ці питання „чому?" відповіді виглядають так:
1. Несправедливість виникає тоді, коли Людина не розуміє, що світ існує незалежно від неї. Вона досить багато хоче для задоволення своїх пристрастей і почуттів.
2. Безглуздість (дурість) виникає через те, що Людина, знаючи занадто мало про величезний Космос, міркує про нього лише з позиції своїх знань. Вона не розуміє, що неможливо водночас „вичерпати море" як і одночасно „пізнати світ".
3. Людина протиставляє себе Світу, втручається в нього заради досягнення своєї егоїстичної мети і природнього ходу подій, хоче підкорювати їх своїй волі. Чим більше Людина хоче володіти Світом і його Законами, тим більше Світ супротивиться їй. Так народжується зло. Його ще більше стає від того, чим більше людей втручається в закономірний хід Світу і Людства.
4. Людина стає нещасною, коли їй чогось не вистачає. Перехід від великого нещастя до меншого розпочинається тоді, коли Людина менше потребує чогось. Щоб Людина була щасливою, вона не повинна відчувати потреби в чомусь.
Ці філософічні закони, що сформульовані на українському грунті аналізу і розуміння космічних явищ, детально актуалізувалися на конференції, обгрунтовуючи ідею про те, що астрономія не лише локомотив розвитку природничих, але й гуманітарних наук, що ця наука є чи не основним контекстом у сучасному світосприйнятті.
Для української філософії і менталітету Космос і Зоряне небо завжди були джерелом і мотивом пізнання, потужним імпульсом формування естетичного та етичного почуття. Яскравим прикладом цього є навіть слова з відомих пісень та літературних творів: „Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю...", „Коли двоє закоханих дивляться на небо, то небо змінюється, як посланець долі, воно стає добрішим".
Безперечно, що грунтовним обговоренням проблеми Людини як космічної величини зроблено значний внесок у природу розуміння поєднаності і нероздільності Людини і Космосу.
Вчені створили перше гібридне серце
За повідомленням Meddaily, вчені з Університету Пітсбурга (США) створили гібридне серце наполовину з клітин мишей, наполовину – із людських.
Як зупинити процес старіння?
Виявляється, тривалість життя і швидкість старінння нашого тіла ви можете контролювати самостійно.
Дивовижне відкриття зробили російські вчені. Один із його авторів – доктор фізико-математичних наук, професор Московського електротехнічного інституту, член-кореспондент Російської академії наук ім. А.М. Прохорова Євгеній Кустов – розповів, як можна уповільнити процес старіння.
На базі Новосибірської медичної академії досліджували поведінку гемоглобіну та інших молекул в різних умовах.
Виявляється, що за деяких умов гемоглобін виробляє енергію. Молекулярна генетика точно встановила, що мінімальний запас міцності організму – 120 років. Але при пошкодженні генетичного матеріалу термін значно скорочується.
Установку на тривалість життя ми одержуємо безсвідомо. Якщо людина впевнена, що проживе максимум 70-80 років, то так і буде. Змінюються глибинні внутрішньоклітинні процеси – людина старіє швидше, ніж повинна. Вияснилося, що люди, які живуть довше, ніж звичайно, мали установку на довше життя, позитивно мислили. Були виведені критерії, за якими діагностується, на яку тривалість життя людина себе програмує. Найточнішим показником виявилося дихання.
На основі цього відкриття створено метод „Третє дихання", за допомогою якого перебудовується „хворе" дихання і тренується кожна клітина на підвищення витривалості.
( за Інтернет-матеріалами Subscribe.ru)
Щодо мотивацій персоналу
Напередодні 1У Міжнародної конференції „Ефективне управління великими агрокомпаніями: Організація та Стратегія", що відбудеться в другій половині вересня 2013 року в Києві, Президент і Генеральний директор «Painchaud Performance Group» (Канада) Мішель Пейнчо, яка братиме участь у цьому заході, розповіла про окремі підходи щодо оцінки мотивації персоналу. Вона, як міжнародний експерт, вважає, що потрібен диференційований підхід у спостереженні за персоналом компанії та визначення їхніх відмінностей у мотивації. Саме це допоможе створити справжню високоефективну команду.
Різні речі мотивують різних людей. Те, що для одного працівника є задоволенням, іншими може сприйматися як кара. Тому: «Нам також необхідно зрозуміти цінності наших співробітників. Що для них важливо? Якщо ми зможемо втілити це в робочому середовищі, співробітники будуть більш мотивовані. І це також те, що можна і потрібно спостерігати. Коли хтось працює, можна побачити, на чому він зосереджений, про це свідчить його мова тіла, вираз обличчя, тобто мотивація інтегрована в саму роботу».
Водночас Мішель Пейнчо наголошує, що роки досліджень підтверджують: фінансовий чинник не є основною мотивацією для співробітників. «Насправді, найсильніші мотивуючі чинники – прості речі, такі як зворотний зв'язок і вдячність. На жаль, небагато керівників дійсно забезпечують ефективну вдячність і зворотний зв'язок». Вона додала, що одним із найбільш дієвих способів підвищення продуктивності співробітників є змусити людей відповідати за результати своєї роботи. Але люди повинні розуміти, чого від них очікують, а також отримувати схвальні або несхвальні відгуки. Команда може бути виключно високопродуктивною, але ніколи не отримати будь-якого позитивного відгуку. Після цього вони можуть працювати менш ефективно через відсутність зворотнього зв'язку і елементарної вдячності. І, навпаки, людина або команда можуть виконувати свою роботу дуже погано, але ніколи не отримувати будь-якого негативного відгуку. Якщо нічого не сказати про результати їхньої роботи, цілком імовірно, що вони продовжуватимуть бути посередніми виконавцями.
«Критерії ефективності роботи повинні бути донесені працівникам, вони повинні розуміти, чого від них очікують».
(За матеріаламиassociation "Ukrainioness Club", 5 серпня 2013 р.)
Кредити шкодять здоров'ю
Співробітники Північно-Західного Університету США вияснили, що кредити можуть спричиняти проблеми з психічним та фізичним здоров'ям, позичальники схильні до підвищеного ризику розвитку гіпертонії.
В дослідженні, результати якого опубліковані на сайті вузу, взяли участь більше восьми тисяч чоловіків у віці від 24 до 32 років. Кожна п'ята молода людина, яка взяла кредит, мала великі складності з виплатою боргу.
Вияснилося, шо позичальники, які мали невелику заборгованість, менше піддатливі депресії, ніж ті, хто мав багатомільйонні кредити. У людей з найбільшими боргами відзначалося збільшення діастолічного тиску на 1,3%, що провокувало зростання ризику гіпертонії на 17% та інсульту – на 15%.
Вчені також встановили, що не обтяжені кредитами студенти були більш комунікабельними, більше спілкувалися з співучнями аніж вчилися. Студенти, які взяли кредит на навчання, намагалися добре вчитися, щоб потім знайти роботу з високим доходом. Були й такі респонденти, які розглядали кредит як виключно важкий тягар. Вони погано вчилися, але брали участь у позакласних заходах за межами студентського містечка.
( З випуску від 20-08-2013 «Сделай свой мир здоровым»; Subscribe. Здоровье).