Як повідомляє WBRC, російські хакери заблокували роботу трьох лікарень США, що призвело до обмеження клінік використовувати комп’ютерні системи, вимагаючи здійснити платіж.

Хакерські атаки почалися 1 жовтня. Через зупинку роботи електронної системи лікарні приймають тільки в екстрених випадках.

Під вплив хакерів потрапили медичні центри Norhport і Fayette штату Алабама. Вірус обмежує можливість клінік використовувати їх комп’ютерні системи.

У підсумку центр вирішив заплатити хакерам у відповідь на кібератаку, щоб розблокувати системи.

«Ми працювали з експертами правоохоронних органів та ІТ-безпеки, щоб оцінити всі варіанти та виконати рішення, яке було найкращим для наших пацієнтів. Це включало покупку ключа шифрування у зловмисника для прискорення відновлення системи і забезпечення безпеки пацієнтів», - повідомила адміністрація центру.

Швидка допомога була проінструктована доставляти пацієнтів в інші лікарні. ФБР і Секретна служба почала розслідування хакерських атак.

На сайті ЕСЕТ повідомляється також, що хакери зламали аккаунт засновника мережі Twitter, словацька компанія виявила новий троян, який викрадає банківські дані за допомогою підроблених спливаючих вікон і фальшивих форм (7.10.2019 р.).