Група експертів з Кембріджу винайшла проміжний пристрій, який дозволяє виробляти паливо з сонячної енергії та вуглекислого газу.

Пристрій може переробляти сонячну енергію на синтетичний газ. Винахід не шкодить атмосфері планети.

Раніше вчені з США заявляли, що навчилися видобувати електрику зі снігу, дощу та навіть з космічної енергії.

На цей раз група експертів винайшла проміжний пристрій, який дозволяє виробляти паливо з сонячної енергії та вуглекислого газу.

Так званий штучний лист переробляє сонячну енергію і вуглекислий газ на синтетичний газ – суміш водню і чадного газу (монооксиду вуглецю). Синтетичний газ можна використовувати для виробництва електрики або теплової енергії, але найчастіше цю речовину застосовують у створенні пластика, добрив і дизельного палива.

Цінність нового пристрою в тому, що він не виділяє шкідливих речовин в атмосферу під час виробництва синтетичного газу.

«Можливо, ви не чули про синтетичний газ, але кожен день ви споживаєте продукти, які були створені з його використанням. Здатність його сталого виробництва було б надзвичайно важливим кроком для закриття глобального вуглецевого циклу і створення стійкої хімічної і паливної промисловості»,- пишуть автори відкриття.

У новому штучному листі застосували технологію фотосинтезу рослин: як поглинач світла вчені використали перовскит (титанат кальцію), а у якості каталізатора – кобальт. Після поміщення у воду ці матеріали виробляють синтетичний газ.

Важливо, що такий пристрій може працювати навіть під час слабкої сонячної активності. Правда, такий метод поки малоефективний, - вченим вдалося отримати лише соті частки необхідного газу.

У перспективі автори дослідження планують навчитися створювати таким чином рідке паливо для потреб транспортної сфери, зокрема флоту і авіації ( за НАУКА ТА ІТ, 23.10.2019 р.).