На таку тему лекцію в лекторії «Трибуна українознавця» Товариства «Знання» України прочитав кандидат технічних наук, президент Міжнародної міжконфесійної академії, доктор науково-дослідного інституту «Генеза життя та всесвіту», доктор богослов’я Валерій Миколайович Решетинський.

Ведучий - голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент АПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович Кушерець сказав, що це не перша, присвячена темі Реформації, лекція.

У лекторії «Трибуна українознавця» член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка Володимир Білінський прочитав чергову лекцію на історичну тему, присвячену Київській державі IХ-ХII століть.

Вкрадена сусідньою державою історія України все більше відкривається українцям, як фахівцям, так і тим, хто хоче знати правду про те, хто є українці, звідки вони пішли і якого роду-племені.

Кандидат технічних наук, письменник Олексій Сергійович Шпоть не вперше виступає з лекціями в Товаристві «Знання» України.

Народний художник України, член Національної спілки художників України Микола Мудрий надіслав матеріал під назвою «Чого і хто це все робив?» . Йдеться про Голодомор 1933 року. Текстовий матеріал надрукований в 4 (900) номері газети «Слово Просвіти» за 2017 рік (стор.13).

Текст спогадів з ілюстраціями картин М. Мудрого «Голодомор 1933 року» дивіться і читайте в підрубриці «Миті історії. Цікаві події» рубрики «Новини» (докладніше тут).

Про це детально йшлося у лекції професора, доктора богослов’я Віктора Веряскіна, яку він прочитав у лекторії Товариства «Знання» України «Трибуна українознавця» 27 січня 2017 року.

Ведучий заходу, голова правління Товариства, президент Унівверситету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і технівки України Василь Кушерець повідомив, що лекція на тему «Реформація в теологічних пошуках українських учених» є продовженням розпочатих заходів у Товаристві, присвячених вивченню та аналізу змін, що розпочалися 500 років тому в релігійому світі, та їх значенню у сучасну пору.

Олег Гринів,

професор,

лауреат Літературної премії

імені В’ячеслава Чорновола,

м. Львів

Донбас як глибинний дух нескореної української нації

30.11.16 у Залі засідань Вишгородської районної адміністрації відбувся круглий стіл на тему:"Буде мова - буде держава", організований Товариством «Знання» України і райдержадміністрацією. Круглий стіл вела радник голови Київської обласної адміністрації Стефанія Сідляр.

Студенти й викладачі Університету сучасних знань та київського коледжу 9 листопада, в День української писемності та мови знайомилися в кабінеті предметної комісії з видавничої справи та редагування з стендом досліджень студентів на тему «Історія писемності», виставкою книг про українську мову, слухали бесіди викладачів про давність української мови, історію знищення української мови, розвиток сучасної української мови.

У лекторії «Трибуна українознавця» Товариства «Знання» України 4 жовтня відбулася лекція на інтригуючу тему «Чи існувала Київська Русь?».

Цю лекцію прочитала доктор біологічних наук Зоя Сорокіна-Маріна - активіст усіх лекційних заходів у Товаристві. На будь-якій лекції на історичну тему вона завжди аргументовано доповнить лектора, задасть конкретне запитання. Пропрацювавши півстоліття в Інституті фізіології Академії наук, перебуваючи вже на пенсії, пристрастилася до історії рідного краю.