Психологічних травм додає війна

Війна, яку веде російська Федерація з Україною, вже призвела до багатьох жертв, каліцтва як серед дорослого населення, так і дітей.

Наслідками воєнних дій стали психологічні травми. Особливо потерпають безпосередні учасники бойових дій на Донбасі, а також населення, яке змушене залишити свої домівки.

На черговому засіданні президії розглянуто підсумки роботи у другому кварталі 2019 року.

Учасники засідання відзначили, що правління проводило відповідну роботу по виконанню рішень V111 з‘їзду Товариства, рішень президії, проводилися, зокрема, лекційні заходи на актуальні теми з проблем суспільного життя, розвитку науки і культури, розвою культурно-масового просвітництва, запровадження нових форм просвітницької діяльності у політичному, юридичному, історичному, конфесійному, економічному, фінансовому, державотворчому та інших напрямах.

 Цікавий світ ідей

Лекцію на тему «Практика візіотерства. Як передбачити майбутнє?» прочитав у Товаристві «Знання» України член Академії оригінальних ідей Анатолій Маковський.

Про нього чимало написано статей в різних виданнях, надруковано інтерв’ю з ним. Сам він зустрічається із студентами, учнями, видає невеличкі книжечки, одна з яких називається «Золоті запитання».

У Всесвітній день книги і авторського права невеличкий десант з Києва у складі: Василь Кушерець, голова товариства «Знання» України, Дмитро Єсипенко, головний редактор журналу «Наука і суспільство» та автор цих рядків, прибули до  Покровська на Донеччині. Під час зустрічей презентували науково-популярний журнал Товариства «Знання» «Наука і суспільство», а також обговорили питання просвітницької діяльності у розрізі викликів сьогодення, інформаційне забезпечення гуманізації ментального  та мовно-культурного простору прифронтових міст України.

26 квітня 2019 року під керівництвом Президента ВГО Товариство «Знання» України, академіка В. Г Кременя відбулося засідання правління Всеукраїнської громадської організації Товариство «Знання» України.

У Товаристві «Знання» України вшанували пам’ять Володимира Іларіоновича Шинкарука. З цієї нагоди відбулася міжнародна науково-практична конференція.

Цьогорічні ХІУ Шинкаруківські читання, які провели спільно Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань та Інститут філософії ім. Григорія Сковороди НАН України, збіглися з сумною датою в житті України — 33-ю річницею аварії на Чорнобильській атомній станції. І, мабуть, недарма тему цієї всеукраїнської науково-практичної конференції було сформульовано так: "Філософська антропологія та цивілізаційні виклики сучасності: ХІV Шинкаруківські читання».

У конференц-залі Київського планетарію відбувся літературно-мистецький захід з нагоди вшанування відомого українського письменника Юрія Мушкетика та вручення дипломів випускникам Університету сучасних знань.

Цими днями Юрій Мушкетик відзначив своє 90-ліття. Члени колективу Товариства «Знання» України вітали ювіляра у день народження особисто. А сьогодні сказати добре слово про письменника прийшли голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець, академік НАН України, директор Інституту НАН України Микола Жулинський, відомий мовознавець Іван Ющук, заслужений журналіст України Василь Василашко. На зустріч прийшла донька письменника Оксана Мушкетик, член Національної спілки художників України.

У Товаристві «Знання» України продовжують вшановувати пам'ять великого Кобзаря. До 205-річчя Тараса Шевченка у фойє Київського планетарію розгорнуто виставку картин народного художника України, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука «Кобзар у творах Франчука». Сімнадцять полотен із 200 творів на цю тематику можна побачити у ці дні.

Шевченківські дні в ВГО Товариство «Знання» України відзначені кількома подіями.

5 березня відбулася зустріч на тему «Сонце правди Шевченкового слова», учасниками якої були студенти Університету сучасних знань і Київського коледжу. Звучали вірші про Шевченка в авторському виконанні ученого секретаря Товариства Василя Василашка, директора коледжу Тетяни Петровської.

У Товаристві "Знання" України на приміщенні Київського планетарію Товариства 19 лютого 2019 року було відкрито Меморіальну дошку Климу Івановичу Чурюмову, директору Київського планетарію(2004-2016), визначному українському вченому, члену-кореспонденту НАН України.