Під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з учасниками інноваційного середовища в КНУ «Київська політехніка» імені Ігоря Сікорського прозвучала пропозиція скликати Раду науки й технологій, на обговорення якої винести питання переходу української науки від моделі утримання до інвестиційного розвитку.

Французька інжинірингова компанія підтвердила можливість створення неподалік Чорнобильської атомної електростанції сучасної сонячної елекростанції потужністю 1,2 гігавата. Кошти на дослідження надав уряд Франції у відповідь на прохання допомогти.

Премію Вольфа у галузі математичних наук присуджено членові-кореспонденту НАН України Володимиру Дрінфельду та Александеру Бейлінсону, які працюють у Чиказькому університеті.

Фахівцям з уфологічної організації "MUFON" надіслали загадковий відеозапис.

Штучний інтелект (ШТ) в найближчі 10 років навчиться писати художні твори. вважає завідуючий кафедрою складних інтелектуальних систем Університету Пассау в Німеччині Бьорн Шуллєр.

Дослідники з різних університетів світу продовжують експериментувати з новими матеріалами. Лише останнім часом вони встигли створити новий вид скла, новий двовимірний матеріал для наноелектроніки, заснований на кремнії, що здатен розподіляти фотони з надзвичайною точністю, а також наноструктури досі непоєднуваних матеріалів.

Вчені з Відкритого університету Великобританії встановили, що весь масив вулкана Етна на острові Сицилія сповзає до Середземного моря зі швидкістю 14 мм на рік. Така швидкість здається незначною, але дослідження з вулканології свідчать, що рух по похилій може привести до катастрофічних наслідків. На думку британських дослідників, активність вулкана може підвищитися.

На перший погляд, користь сиру — факт очевидний і незаперечний. Але все ж сліпо вірити в непогрішність цього кисломолочного продукту не варто.