На цю тему відбулася жвава інформаційна дискусія в Товаристві «Знання» України, в якій взяли участь член-кореспондент Національної академії мистецтв, каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри графічного дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну Василь Чебаник і відомий мовознавець, член Національної спілки письменників України, професор Іван Ющук.

Ведучий - Василь Кушерець, голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспонент НАН України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Василь Чебаник зазначив, що «шрифт – це візуальне зображення мови символами, які пластично співпадають з особливостями мовної мелодії і, як органічне ціле з мовою, живляться одним корінням з глибини історії. Людина сприймає навколишній світ, передусім за все, зором і слухом… На жаль, наша українська мова ще й досі ходить у свитині універсального пошиву, хоча є наступницею мови і писемності Руси Київської,.. має традиції, що існують лише в пам‘ятках культових канонічних творів православ’я… Україна повинна володіти всіма символами державності і, передусім, державною мовою з відповідно їй графічною абеткою з державними, національними, художніми та естетичними ознаками».

Лектор повідомив, що саме він нині і працює над створенням проекту нової української абетки, продемонстрував окремі зразки начерків літер, розповів про принципи створення нових зображень літер українського алфавіту. Шрифт має бути мелодійним, увібрати в себе давні традиці\ писемності, водночас - зрозумілим.

Іван Ющук зазначив, що питання про графіку української мови в стадії обговорення, досить важливе і вимагає деякого часу, вніс окремі конкретні зауваження до проекту В. Чебаника.

Обговорювана тема зацікавила багатьох викладачів Університету сучасних знань, студентів, працівників та активістів Товариства «Знання» України.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

10.05.2018 р.