У Товаристві «Знання» України добрим словом згадали відомого і видатного українського письменника, автора багатьох творів і книги «Собор» Олеся Терентійовича Гончаря у дні 100-річчя від дня його народження.

Лекцію на тему «Олесь Гончар і українська національна ідея» прочитав у лекторії «Трибуна українознавця» професор, член НСП України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат літературних премій Іван Ющук.

Ведучий – голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

Лектор зазначав, що творчість Олеся Гончаря, особливо його «Собор», стали голосом славної минувшини, козацької старшини. Письменник виступив на захист собору в тяжкі періоди історії, привернув увагу суспільства до необхідності збереження пам’яток історії та культури. Описаний в книзі храм – збірний образ українських святинь, що потребували допомоги, бо опинилися під загрозою руйнування. А з руйнуванням храму руйнуються і душі.

Олесю Гончару в часи комуністичної ідеології вдавалося протистояти жорсткій критиці від чиновників та й письменників-пристосуванців. Він не зрікся свого твору, який захопив читацькі кола своїм сміливим трактуванням стану речей у державі.

Аналізуючи щоденник письменника, лектор відкриває в ньому багато рис, які свідчать про його високу українськість, любов до рідного слова, української давньої ідеї багатьох поколінь наших предків – бути разом у єдиній державі.

Олесь Гончар: “Письменник — нервова клітина нації” (ЗАВАНТАЖИТИ)

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

4.04.2018 р.