У лекторії «Трибуна українознавця» 8 грудня 2017 року лекцію на тему «Олесь Бердник і його духовна республіка» прочитав лектор Товариства «Знання» України, доктор богослов’я, професор Віктор Веряскін.

Вів лекцію - голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

На вечорі виступила дружина Олеся Бердника Катерина Сергіївна, яка розповіла про його сон напередодні арешту, про те, що сім’ї вже вдалося видати частину творів письменника.

Лектор зазначив, що Олесь Бердник – визначний український письменник, мислитель, громадський діяч, від дня народження якого минуло 90 років, прожив нелегке, але гідне життя. Він був двічі засуджений радянським режимом, написав багато літературних творів, багато з них належать до фантастичних - про Космос, Небо, Свідомість. Він творець Української Духовної Республіки, вірив, що український люд підніметься і створить свою незалежну державу. Із здобуттям незалежності України вирішив балотуватися на Президента України, але не був зареєстрований. Він не був богословом, але, звертаючись з листом до папи Римського, наголошував, що бачить Ісуса Христа в центрі, говорив про необхідність відродження першооснов християнства.

У відомому творі «Тайна Христа» в постаті головного героя він зашифрував Христа як Вічного Повстанця супроти сатанинського строю життя на Планеті, як Провідника до Світу Радості й Любові. Глибоко філософські його твори «Шляхи титанів», «Стріла часу», «Серце Всесвіту», «Марсіанські зайці», «Сини Світовида», «Діти безмежжя», «Зоряний Корсар» та ін.

Твори Олеся Бердника видаються під загальною назвою «Світогляд Олеся Бердника». Лектор зазначив, що літературна творчість і філософські ідеї Олеся Бердника ще остаточно не осмислені.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

11.12.2017 р.