Чергову лекцію в лекторії Товариства «Знання» України «Трибуна українознавця» член Національної Спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Івана Франка Володимир Броніславович Білінський присвятив темі «Українсько-скіфська доба».

Вів лекцію учений секретар Товариства «Знання» України, поет, заслужений журналіст України Василь Василашко.

Крок за кроком лектор розповідав про свої дослідження скіфської епохи. Місцем проживання цього народу була територія нинішніх українських земель. Період Скіфії датується У11-111 ст. до н.е. з ареалом проживання на межах Великого степу, що пролягав від степів сучасної України на заході до сучасної Монголії та Китаю – на сході. Писемних пам’яток про скіфів небагато. Про них сучасники дізнаються із праць Геродота, Пріска, Йордана та інших. Хоча збереглося дуже мало конкретних артефактів, водночас віднаходяться свідчення здебільшого в зарубіжних джерелах. Відомо про вождя Гетая, про війни скіфів і кімерійців тощо.

Безперечно, стверджував лектор, що скіфи, а з ними й інші народи, що жили на території теперішньої України, є предками українців, про що свідчать залишені ними пам’ятки, відображі у мові, звичаях, веденні господарства.

Лекція В. Білінського записа но на відео.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

29.11.2017 р.