У Товаристві «Знання» України відбулася цікава і змістовна зустріч із поетесою, громадською діячкою, лауреатом семи літературних премій, орденоносцем, членом Спілки письменників України Ніною Юхимівною Гнатюк.

Відкрив зустріч учений секретар Товариства заслужений журналіст України, поет Василь Василашко.

Слово про поетесу виголосив письменник Петро Перебийніс.

Він коротко розповів про життєвий і творчий шлях Ніни Гнатюк. Вона народилася на Вінниччині в селі, яке раніше називалося Християнівкою, а потім стало Безводним. Поетеса видала немало книжок, впорядкувала збірок. Володіє усіма жанрами журналістики та літератури. Сама пише й редагує. Випускала газету, працювала на радіо, на телебаченні. В її поезіях бачиться велика Батьківщина. Вона ніби вулкан. Виростила двох синів, також талановитих. Ініціатор багатьох добрих справ, зокрема виставок самодіяльних майстрів одного села Вінниччини, що щорічно проходять ьу столиці Україгни, та багатьох інших.

Про себе Ніна Юхимівна говорила недовго, прочитала декілька своїх віршів, один із них під рубрикою «Лірика в 70 років».

Перший вірш опублікований у колгоспній багатотиражці, друкувалася в районній газеті, де пізніше й працювала. Урок літератури - від батьків, які читали книги, дома був Кобзар Тараса Шевченка. Надихав на творчість Василь Стус, відомі вінницькі журналісти Станіслав Тельнюк, Роман Лубківський, а також Павло Тичина, Андрій Малишко та багато інших.
Має багато друзів, які надихають на творчість. Всі джерела її творчості із життя, від селян із їхньою важкою працею.

На зустріч прийшло багато земляків-вінничан, які знають творчість поетеси і особисто з нею знайомі. Майже кожен з них сказав тепле слово про поетесу, побажав їй доброго здоров‘я і подальших творчих успіхів. Це Марічка Сметанська, кандидат наук, викладачка, письменниця Тетяна Петрівська, журналіст Петро Швець.
Виступили з привітаннями та побажаннями передставник Вінницького земляцтва Анатолій Зубар, вірні друзі, які працюють у різних сферах і прихильники її творчості Юрій Філімонов, Василь Довжик, Світлана Дорошенко, Валерій Петущак та інші.

Щиро привітав поетесу представник товариства курдів в Україні Рустам Балаян. Він виступав українською і сказав гарні слова про вірші Ніни Гнатюк, які вперше почув, .звернув увагу присутніх до проблеми української мови в Україні, яку не всі знають і держава для цього робить мало.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України

31.03.2017 р.