14 квітня 2017 року в Зоряній залі Київського планетарію Товариства «Знання» України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Українська наука в інформаційних вимірах: проблеми і перспективи». Організаторами цього заходу виступили Товариство «Знання» України, Приватний вищий навчальний заклад «Університет сучасних знань», Київський коледж УСЗ, Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді».

У конференції взяли участь більше 300 студентів та учнів шкіл, коледжів, малих академій наук, викладачів та вчителів Києва, Київської області та інших регіонів України. Учасників привітали представники усіх організаторів, а також Національної академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Конференцію відкрив вступним словом голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець. Він зазначив, що молодь, яка зібралася в залі, – це провідники майбутнього, їй належить утілювати в життя високі моральні принципи, омріяні нашим пророком Тарасом Шевченком, будувати заможну країну. Голова правління Товариства «Знання»України привернув увагу учасників конференції до можливостей Київського планетарію, в якому зібрано досить багато інформаційних ресурсів, є майже 140 програм, які можуть використовуватися в навчальному, просвітницькому і дослідницькому процесах.

Вела конференцію директор Київського коледжу Університету сучасних знань Тетяна Петровська.

Із докладною розповіддю, що супроводжувалася демонстрацією слайдів, перед юними дослідниками виступив відомий учений, провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Василь Шендеровський. Він детально розповів про вклад низки вчених, що збагатили українську і світову науку своїми відкриттями, зокрема, Іван Пулюй, Архип Люлька, Євген Стахів, Володимир Бец, Любомир Романків, Борис Грановський, Сергій Виноградський, Ервін Чаргафф, Борис Раєвський, Олександр Смакула та багато інших.

На жаль, українська наука нині переживає глибоку кризу, погано фінансується, тоді як науковий потенціал є показником здорової нації. Він закликав юних винахідників і дослідників не збавляти темпів, творити для України, не покидати державу, а, навпаки, залучати іноземних дослідників у свою країну.

На конференції виступили: доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології розвитку факультету психології Київського національного університету імені Т. Шевченка, професор кафедри психології та педагогіки Університету сучасних знань Олена Власова з темою «Історія та сучасність української психології»; кандидат сільськогосподарських наук, голова Наукового товариства творчої молоді Білоцерківського національного аграрного університету Олена Олешко, яка озвучила тему: «Науковий пошук молоді в контексті викликів сучасності»; професор, завідувач кафедри слов’янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, заслужений діяч науки і техніки України Іван Ющук, який оприлюднив тему: «Мовний простір в Україні як підготовка до вступу до європейського співтовариства»; кандидат педагогічних наук, доцент факультету інформатики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, член президії Малої академії наук учнівської молоді Василь Єфименко, який розповів про інформаційні технології в житті сучасної людини та ін.

Учениця 11 класу гімназії «Діалог», переможець 11 етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів МАН виступила перед учасниками конференції з темою «Клим Чурюмов –український астроном з Києва зі світовим ім’ям». Учень 11 класу Сквирського ліцею, що здобув перше місце на 111 етапі всеукраїнського конкурсу озвучив своє дослідження на тему «Філософія віртуальної реальності у глобалізованому інформаційному суспільстві». Учень 9 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» презентував свою розробку «Гідробронежилет», що знаходиться на стадії патентування. Він демонстрував свій винахід. Про використання космічних технологій в сучасному сільському господарстві» доповіла учениця 10 класу Ліцею міжнародних відносин №51 Єлизавета Чала.

Майже 80 учнів та студентів мали можливість виступити на 9 секціях, на яких обговорювалися питання наукових розробок з історії, філософії та суспільствознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства, технічних наук, фізики та астрономії, комп’ютерних наук, математики, економіки, наук про Землю, екології та аграрних наук, хімії та біології.

Учасники конференції переглянули в Зоряній залі Київського планетарію повнокупольний фільм «Бурхливий Всесвіт».

Покидаючи планетарій та аудиторії секційних занять, учасники конференції висловлювали щиру вдячність за організацію та проведення на високому рівні потрібного заходу.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України, Петро Швець

14.04.2017 р.