Про цікаві власні дослідження давнього материка Понтида на основі новітніх методів розповідав лектор ВГО Товариство «Знання» України, доктор філософських наук, кандидат фізико-математичних наук, професор Костянтин Корсак, виступаючи з лекцією «Понтида в долі українців».

Понтида розташовувалася на великій території, яку лише можна нині уявити - від Чорного до Каспійського моря, які до того ж з’єднувалися між собою водними артеріями. Людям, які жили на берегах, доводилося через певний час у зв’язку із підвищенням рівнів води в Чорному морі, пересуватися все далі й далі на північ. Цей період в історії автор прослідковує, починаючи з 14 тисяч років назад.

Лектор доводить, що стародавні жителі Понтиди є нашими далекими предками, які залишили нам свої сліди. Як аргумент на підтвердження своїх висновків, К. Корсак наводить цілу низку лінгвістичних фактів – окремих майже однакових слів, що є в різних європейських мовах, які належать до індоєвропейської групи мов.

Переживши два льодовикових періоди, змінюючи через різні природні явища місця проживання давні жителі сформували групу народів, яку називають слов’янами. А вони, як відомо і доведено вченими, є прямили предками українців.

Лектор наводить ще низку цікавих фактів з історії давньої Понтиди.

Вів лекцію учений секретар Товариства «Знання» України, письменник Василь Василашко.

Лекція записана і розміщена в Ютубі Товариства.

Прес-служба правління ВГО Товариство «Знання» України

4.03.2019 р.