ph 4028 серпня 2013 року в Товаристві "Знання" України відбулася презентація енциклопедичного довідника «Зелений клин» (українською мовою) російського ученого українського походження, кандидата історичних наук, одного з керівників української громади в Примор'ї Чорномаза В'ячеслава Анатолійовича.
В'ячеслав Черномаз розповів, як живуть і працюють етнічні українці на Далекому Сході, як в умовах відсутності державних навчальних закладів з українською мовою викладання стараються берегти і розвивати національні традиції, не забувати мову предків, підтримувати зв'язки з Україною. Гість подякував за допомогу і підтримку українським колегам, зокрема колишньому генеральний консулу України у Владивостоці, українському історику Олександру Петровичу Данильченку, доктору історичних наук Сергійчуку Володимиру Івановичу. В'ячеслав Черномаз відповів на запитання присутніх, зокрема про Міжнародний форум української діаспори у Львові, в якому взяв участь разом з іншими представниками громадських організацій етнічних українців у РФ.

Представники української діаспори з РФ висловили побажання, щоб українська влада, громадські організації більше уваги приділяли взаємозв»язкам з українською громадою в Росії, кількість україномовних серед яких набагато швидше зменшується, як у громадах українців на Заході.

Вів презентацію доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова правління Товариства «Знання» України Василь Кушерець. У зустрічі взяв участь перший заступник голови правління Товариства "Знання" України Валентин Глушко.

ph 42Виступали під час зустрічі український історик, політик, письменник, академік АН ВШ України, доктор історичних наук Володимир Сергійчук; український історик, дипломат, колишній генеральний консул України у Владивостоці Олександр Данильченко; професор Університету сучасних знань, видатний український письменник Юрій Канигін; член Президії УВКР Валентин Пилипчук; директор Асоціації дослідників Голодомору Олександр Ушинський; верховний отаман козацького товариства м. Києва, заслужений журналіст України, генерал Анатолій Соловей; учений секретар правління Товариства "Знання" України, заслужений журналіст України Василь Василашко, заступник голови громадського об'єднання "Наукове товариство україністів ім.Т.Шевченко" (м.Уфа, Росія), кандидат історичних наук Денис Чернієнко, колишній дипломат, автор книги «Роман з діаспорою» Станіслав Лазебник, учений-історик Інституту дослідження діаспори Ігор Вінниченко, керівник Медіа-групи при правлінні Товариства «Знання» України, товариш пана Черномаза з Владивостока Леонід Грушевий та інші.

ph 41Учасники зібрання підтримали курс президента України Януковича Віктора Федоровича на Євроінтеграцію України і продовженням діяльності, спрямованої на співробітництво з Митним Союзом у складі країн – РФ, Білорусії і Казахстану.

На пропозицію правління Товариства зустріч з В'ячеславом Черномазом, Олександром Данильченком і Денисом Чернієнком буде транслюватися у телепередачі по УТР о 19.30 у середу 4 вересня ц.р.