26.06.18 у Товаристві "Знання" України презентували журнал "Київ" головний редактор Теодозія Зарівна і один із засновників цього видання (1983) і авторів Юрій Мушкетик. Це - в ряду попнредніх презентацій тут української літератури, культури видавництвами "Просвіти", НСПУ "Український письменник", "Либідь", "Веселка", зустрічами з І.Дзюбою, Д.Павличком, І.Драчем, Ю.Мушкетиком, М,Жулинським, Ю.Барановим, М.Сидоржевським, П.Мовчаном, П.Осадчуком, Л.Голотою, П.Перебийносом, Я.Гояном, О.Бакуменком, В.Куйбідою, С.Жаданом, В.Женченком та іншими.

Юрій Мушкетик, наче продовжив тему "Сучасна Україна в контексті її історії", про яку вже читали читачі Сайту "Знання" і яку проглянули у відео тисячі осіб. Він оповів, як крізь цензуру "протискав" "шістдесятників" в журналі "Дніпро", який редагував, як підтримував письменників у НСПУ, яку очолював з 15 літ, як дбав про "Київ", нині провідний журнал НСПУ, зазначивши, однак, що все ж колись жили на гонорар, який лиш згадуєм нині, за свободи слова, та й свободи дій "наших" олігархів і корупціонерів. Надтурбота живого класика, Героя України, лауреата Шевченківської премії, що після реанімації прибув на зустріч - щоденна відсіч інформаційеному реваншу імперіалізму РФ, продовженню змосковщення, в т.ч. через ослячу безпечність і меншовартісність "малоросів". Закликав підтримати "Київ" і владу, і передплатників. Чи не взірець молодим українцям?!

Mushketyk

Теодозія Зарівна розповіла про "Київ" як концентрат сучасних талантів, відкривачів української душі, творів таких авторів, як Ю.Мушкетик, Д.Павличко, М.Слабошпицький, В.Гужва, В.Голобородько, П.Перебийніс, А.Листопад та багато інших. Подякувала Київській владі за фінасову підтримку, яка до кінця року ще передбачена, однак суголосно з Національною спілкою журналістів висловила тривогу у зв"язку з раптовим роздержавленням в умовах ідеологічного наступу у добмаль безкорисливих меценатів з багатіїв. На презентації згадувалося, яким менш українським і більш розтлінним стає роздержавлене телебачення. Принаймні висловлювалися, застередження, щоб держава таким "роздекржавленням" не вмила руки від підтримки істинно українських ЗМІ. Для деяких державних журі вже Голодомо досить писати і в рік 85-річчя Голодомору-геоциду в Україні! Зааплодують у Москві!

Від письменників вдячність Ю.Мушкетику і Т.Зарівній, найкращі побажання журналу висловив , з Вадимом Пепою, із вдячністю згадали ми свої публікації в "Києві" і "Дніпрі". Член НСЖУ і старший бібліотекар Медичною бібліотеки А. Зубар запросив презентувати журнал серед медиків. Присутні висловили вдячність за презентацію, яка невдовзі буде на Сайті "Знання" у відеозаписі.

Ведучий зустрічі голова прапвління Товариства, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець нагородив Ю. Мушкетика Почесною грамотою Товариства, подякував гостям за зустріч, за добірку журналу "Київ" для бібліотеки "Знання", запросив Юрія Мушектика і Теодозію Зарівну на подальші зустрічі, зокрема з молоддю у Панетарії, подарував свої твори, свіжі випуски журналів Товариства "Наука і суспільство", "Наше небо", матеріали VIII з'їзду Товариства.

Василь Василашко,

учений серетар Товариства "Знання" України.

27.06.18 р.